İşlemciyi overclock yaparsak artısı ne olur?

Burda dediğiniz darboğaz.

Orada darboğaz yok, olması gereken değerlerdir. Ekran kartı kullanımı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi, işlemci kullanımı ne kadar düşük olursa o kadar iyi. İşlemci kullanımı %50'yi fazla geçmediği sürece burada ciddi bir sorun var diyemeyiz. Ki arkadaşın işlemci ve ekran kartı arasında bashettiğiniz kadar güç farkı yok. Kullanım değerleri oyundan oyuna değişebilir ama uç ucuna bile olsa bu işlemci besleyecektir.

Orada darboğaz yok, olması gereken değerlerdir. Ekran kartı kullanımı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi, işlemci kullanımı ne kadar düşük olursa o kadar iyi. İşlemci kullanımı %50'yi fazla geçmediği sürece burada ciddi bir sorun var diyemeyiz. Ki arkadaşın işlemci ve ekran kartı arasında bashettiğiniz kadar güç farkı yok. Kullanım değerleri oyundan oyuna değişebilir ama uç ucuna bile olsa bu işlemci besleyecektir.

Ne yapayım anlamadım ki?

Güzel bir işlemci soğutucunuz yoksa OC'a bulaşmanızı önermem. Hem anakartınız da desteklemesi gerek.

Hocam işlemci soğutucum var. Zalman cnps10X optima. Ayrıca daha 1 ay evvel de Zalman stc7 macun ile de genel bir termal macun bakımı yaptım ısınma sorunum yok sistem de. Benim anlamadığım şu. Ben şimdi diğer arkadaşın dediği gibi FPS mi sabitleyeceğim yoksa overclock mu yapacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı