E7500 1.58 GHz'yi geçmiyor

Frizie

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: Intel(R) Core 2 Duo e7500.
Anakart: G31M-ES21
RAM: 2x2GB 800MHz.
Ekran kartı: NVIDIA 9500GT.
HDD: 80GB (sadece 80 GB olduğunu biliyorum başka bir bilgim yok)
Bilgisayar ilk açılırken ki ekranlarda işlemci hızına 1.60 yazıyor. Görev yöneticisinde temel hız 2.93 yazıyor. Hız ise 1.58'i geçmiyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Güç seçeneklerinde gelişmiş seçeceklerden minimum işlemci hızını arttırıp azaltmayı denedim. Değişen hiçbir şey olmadı. Ne yapmalıyım?

1712587051887.png

şuanda hiçbirşey açık değil ve frekansa sağ tık atınca higest seçili

Küçült hocam kapata basma. O zaman Bios ayarlarını sıfırla o da olmazsa Bıos güncellemesi varsa o yapılabilir veya yaptırılabilir. Başka da bilgim yok açıkçası.

BIOS'a girin overclock yerinden BIOS'un izin verdiği çarpana yükseltin. Foto atarsanız yönlendirme yapabilirim.

BIOS'a girin overclock yerinden BIOS'un izin verdiği çarpana yükseltin. Foto atarsanız yönlendirme yapabilirim.
biosa nasıl gireceğimi bulamadım. internette F2 diyor F8 diyor. 2 sinide denedim açılırken bastım. Böyle dıt dıt dıt dıy hızlı hızlı ses geldi ama ekranda bişey değişmiyor normal açılıyor.

Burayı buldum ne değiştirim ?

biosa nasıl gireceğimi bulamadım. internette F2 diyor F8 diyor. 2 sinide denedim açılırken bastım. Böyle dıt dıt dıt dıy hızlı hızlı ses geldi ama ekranda bişey değişmiyor normal açılıyor.

Bunu 6 dan 11 e kadar çıkarabiliyorum. Arttırım mi ?

Dosya Ekleri

• IMG_20240408_225848.jpg
    IMG_20240408_225848.jpg
    133,9 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Bunu 6 dan 11 e kadar çıkarabiliyorum. Arttırım mi ?
11 yapın. 266x11 işlemcinin tam hızını verecektir. Zaten varsayılan olarak öyle olması gerekiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı