A9-9425 2.80 GHz'yi geçmiyor

adminkedi

Hectopat
RAM
8 gb
Anakart
HP 8330
AMD A9-9425 APU laptop kullanıyorum. Daha öncelerde işlemcim 3.60 GHz'lere kadar rahatlıkla çıkabiliyordu fakat nedense artık 2.80 GHz'den fazla göremiyorum. Her türlü güç planını (nihai performans, yüksek performans, dengeli vs.) Denedim fakat sonuç aynı. Oyunlarda da GHz 2.80i aşmıyor. İşlemcimin temel hızı 3.10 GHz. BIOS'tan gelişmiş seçeneklere girmeyi denedim fakat HP laptop olduğu için sanırım izin verilmiyor. Daha geçen de format attım fakat değişen bir şey olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

Bu konuda anlattığım Boost kapamanın tersini yapacaksın yani son aşama devre dışı yaptıklarımı agresif olarak değiştirirsen sorunun çözülecektir.

Güncelleme yapıyor musun düzenli olarak?
Her şey güncel. Düzenli olarak da yapıyorum

Bu konuda anlattığım Boost kapamanın tersini yapacaksın yani son aşama devre dışı yaptıklarımı agresif olarak değiştirirsen sorunun çözülecektir.
Deneyip bildireceğim. Teşekkürler

Masaüstünde boştayken işlemcim temel hızı aştı, 3.50GHz'lere kadar çıktı. Fakat oyuna girip denediğimde tekrardan 2.78GHz civarlarına düştü.

Son düzenleme:
Cihaz ısınıyor mu? Belki ısındığı için güç kesiyordur işlemci.

Evet normal ısılar bunlar. Güç girişiniz çalışıyor mu veya yeterli güç mü gelmiyor acaba.

Geri
Yukarı