E7500 - HD 5400 sistem ile Unity üzerinde oyun yapılır mı?

530546

Decipat
Arkadaşlar artık yavaş yavaş başlamak istiyorum. Oyunun konusu korku-gerilim türünden olacak. Sistemim ise şu şekilde:

HD 5400 1GB.
4 GB RAM (1033MHz)
i2-E7500.

RAM az biraz geçici olarak kurtarabilir ama şahsen benim 8 GB'lik RAM'i olan PC bile minik bir oyun yaparken çok zorladı. Korku oyunu icin daha fazlasina ihtiyacın olacaktır. Sadece RAM değil sistemin biraz daha yüksek olması gerekiyor daha rahat amacına ulaşabilmen için.

RAM az biraz geçici olarak kurtarabilir ama şahsen benim 8 GB'lik RAM'i olan PC bile minik bir oyun yaparken çok zorladı. Korku oyunu icin daha fazlasina ihtiyacın olacaktır. Sadece RAM değil sistemin biraz daha yüksek olması gerekiyor daha rahat amacına ulaşabilmen için.

Yani yapmam öyle mi? Peki mini game yapsam? Yani küçük bir araba park etme oyunu gibi.

Minik bir oyun yapılabilir ama i2 işlemci ile pc ne kadarına müsaade edebilir tartışılır. Sana örnek göstermek adına şu linkteki oyuna bir göz at.
Bu oyunu elimdeki pc ile yaptım. Senin sistemden bir tık daha iyi sadece. Ama çok zorlandı pc. Yani hevesini kırmak istemiyorum ama elindeki sistem ile fazla bir şey yapabileceğini sanmıyorum açıkçası. Şimdilik küçük oyunlarla başla. Hedefini belirle. Planini kur. Çünkü direkt bodoslama oyuna başlarsan ha şunu da ekleyeyim ha bunu da ekleyeyim derken derken ortaya karışık bişey çıkıyor. Ondan dolayı sana nacizane tavsiyem önce öğretici videolardan izleyerek yapmaya başla. Daha sonrasında kendi oyununu yapmaya başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı