E7500 & HD6570 sistemde Windows 10 ayarları nasıl olmalı?

metehan89

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Su anda Windows 8.1 kullanıyorum, Google falan uyarı çıkarıyor. Bir de rahat değilim, sıkıldım artık. Bir de bilgisayar çok ağırlaştı, bilgisayara format atacağım artık. Minimum Windows 10 kurmak gerekiyormuş, ondan şimdi kuracağım. Sizden bilgisayarın daha rahat çalışması için neler yapmam gerekiyor, şunlar şunları yaparsan iyi olur dediğiniz şeyler varsa kullananlardan ricam olur. Çünkü biliyorum bu bilgisayarda Windows 10 kasacak. O yüzden sizden öneri bekliyorum. Teşekkürler.

Intel Core 2 E7500: CPU.
AMD Radeon HD 6570: GPU.
4 GB DDR2: RAM.
250 GB Seagate 7200RPM: HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen varsa kesinlikle SSD al. Yine bütçen varsa RAM artırması da işine fazlasıyla yarar. Şu anki hali ile yavaş da olsa kullanılabilir. Ben de zamanında E7500 ve HDD ile Windows 10 64 bit kullanmıştım, RAM 2 GB olduğu için çok sıkıntı oluyordu.

Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Su anda Windows 8.1 kullanıyorum, Google falan uyarı çıkarıyor. Bir de rahat değilim, sıkıldım artık. Bir de bilgisayar çok ağırlaştı, bilgisayara format atacağım artık. Minimum Windows 10 kurmak gerekiyormuş, ondan şimdi kuracağım. Sizden bilgisayarın daha rahat çalışması için neler yapmam gerekiyor, şunlar şunları yaparsan iyi olur dediğiniz şeyler varsa kullananlardan ricam olur. Çünkü biliyorum bu bilgisayarda Windows 10 kasacak. O yüzden sizden öneri bekliyorum. Teşekkürler.

Intel Core 2 E7500: CPU.
AMD Radeon HD 6570: GPU.
4 GB DDR2: RAM.
250 GB Seagate 7200RPM: HDD.

Normal Windows 10 bu sistemde kasacaktır. Donma, kasma yüzünden kanser olabilirsiniz özellikle HDD varken size önerim Lite hafif sistem kurmanız.

Tamamen şahsi fikrim bu tarz eski bir sistemde Windows 10 kullanacaksak en azından Core 2 Quad ailesinden yani 4 çekirdekli bir işlemci tercih etmek. Ek olarak bu tarz SATA 2 kullanan yani okuma yazma hızları halihazırda düşük olan sistemlerde HDD'den SSD'ye geçildiğinde güncel sistemlere oranla muazzam akıcılık farkı oluyor.

Başlata arka plan uygulamarı yazın ve ilk çıkan yere tıklayıp hepsini kapatın.

Aynı zamanda görev yöneticisine girip arkada kullanmadığınız uygulamaları kapatın ve üstten başlangıç sekmesine girip kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı