E7500 video izlerken 72 derece oluyor

Emre Aktaş04

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, işlemcinin sesi normalden daha değişik çıkmaya başladı. Sesi yükseldi, derecesi 72 dereceleri gördü. Oyun falan da oynamıyorum. 720p video izlerken 72 dereceleri gördüm. Sizce sıkıntı olur mu? Sadece video falan izliyorum, oyun oynamıyorum.

72.png

Olmaz, yakın zamanda program kurdunuz mu? Kurmadıysanız termal macunları yenileyin, soğutucuyu temizleyin, kirden arındırın. Soğutucunun ayaklarının tam olarak oturduğundan, gevşemediğinden emin olun. Ayrıca boşta kullanım değerlerini paylaşabilir misiniz?

İşlemcinin termal macun ve bakım zamanı gelmiş.
Olmaz, yakın zamanda program kurdunuz mu?

Olur. 74.1 derece CPU Max sıcaklığını boşuna belirlememişler herhalde. Ben OC yaptığımda bile Max kendi izin verdiğim değer 80 dereceydi. Ki bu 2.93GHz hızında. Ben kullanıyordum 3.8GHz. (11x345 FSB)

Olmaz, yakın zamanda program kurdunuz mu? Kurmadıysanız termal macunları yenileyin, soğutucuyu temizleyin, kirden arındırın. Soğutucunun ayaklarının tam olarak oturduğundan, gevşemediğinden emin olun. Ayrıca boşta kullanım değerlerini paylaşabilir misiniz?

Zaten şu anda boşta kullanım değerlerinin gözğktüğünün farkındasındır inşallah.

Zaten şu anda boşta kullanım değerlerinin gözüktüğünün farkındasındır inşallah.
Doğru, %3 yük altında, boşta. İlk mesajı alabilmek için görselin alt kısmına değil işlemci bilgilerine bakmıştım.

Olur. 74.1 derece CPU Max sıcaklığını boşuna belirlememişler herhalde.
Bakış açısı farklı, limitör sayesinde en fazla bilgisayar kapanır. Bu da işlemci için sorun oluşturmaz, kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler. Haklı olduğunuz noktalar fazla, acelecilik.

Doğru, %3 yük altında, boşta. İlk mesajı alabilmek için görselin alt kısmına değil işlemci bilgilerine bakmıştım.

Bakış açısı farklı, limitör sayesinde en fazla bilgisayar kapanır. Bu da işlemci için sorun oluşturmaz, kullanıcı deneyimini etkiler. Haklı olduğunuz noktalar fazla, acelecilik.

Aslında limitör yok bu işlemcide. Bırakırsan 90 100 derece bile görüyor. Ve benim görmüşlüğüm var.

Attığım fotoğrafta işlemci boştaydı, 720p video izlerken 70 80 dereceleri görüyor işlemciye termal macun süreceğim yanarmı ya da bir sıkıntı olur mu diye bir sorayım dedim herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı