i7 8700 Yükte 72 Derece Oluyor

• Konuyu başlatan W4riQ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 1B

W4riQ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen günlerde i7 8700 satın aldım. Cooler Master Luquid 240 sıvı soğutucusu ile kullanıyorum. PUBG oynarken ısılar 72 derece civarında dolaşıyor. Soğutucunun içinden çıkan termal macunu kullandım. Bu ısılar normal mi? Bana biraz yüksek gibi geldi.

Normal. Sıvı soğutma takınca insanların sıcaklık konusunda beklentisi büyük oluyor. Hayır efendim. Büyük beklentiye girdiyseniz girmeyin.

Kasa içi hava akışına, kablolamana kadar sıcaklıklar etkilenir. Anormal bir derecede değil işlemcin.

Bende i57400 var PUBG'de 78-80 arası oluyor stok fan kullanıyorum. Sıcaklıkların normal 85 üstü olmadığı sürece sorun yok diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

240mm soğutucularda ortalama 45-60 arası bir derece çıkar. Isı değerin normal sayılabilir ancak daha düşük olmasını beklerdim. Radyatör fanları doğru takılı değil mi? Ben İ5 8500K ile PUBG'de 50-55 derece arası alıyorum. Kasa fanlarının sıvı soğutma ile alakası olacağını düşünmüyorum. Radyatör havayı içeriye mi yoksa dışarıya mı veriyor?

Normal. Sıvı soğutma takınca insanların sıcaklık konusunda beklentisi büyük oluyor. Hayır efendim. Büyük beklentiye girdiyseniz girmeyin.

Kasa içi hava akışına, kablolamana kadar sıcaklıklar etkilenir. Anormal bir derecede değil işlemcin.
Jire bey bence pek normal değil gibi görünüyor. Evet dediğiniz doğru ama 65-62 Derecelerde seyretmesi gerekmez mi ?

Jire bey bence pek normal değil gibi görünüyor. Evet dediğiniz doğru ama 65-62 derecelerde seyretmesi gerekmez mi ?
Hayır gerekmez. Bu değerlere neye göre karar verdin? Kasa içi hava akışını, kasayı, kablolamayı, termal macunun nasıl sürüldüğünü biliyor muyuz?

İ5-8600K Yükte 68 yada 71 derece falan görüyor ve kış aylarında 63'ün üstüne çıktığını hatırlamıyorum ama Battlefield 1 Ultra ayarlarda 71 falan gördüğü oluyordu.

Kasa model nedir? Radyatör nereye takılı, radyatör fanları nereden nereye doğru hava üflüyor? Kasada başka fan var mı varsa kaç adet ve nereye takılı? Bunları ayrıntılı yazman lazım ya da fotoğraf atman lazım ki yardımcı olunabilecek bir şey varsa söyleyelim.

Hayır gerekmez. Bu değerlere neye göre karar verdin? Kasa içi hava akışını, kasayı, kablolamayı, termal macunun nasıl sürüldüğünü biliyor muyuz?
Evet bunlarda etken.
Konu sahibi bizle kasanızın fotografını paylaşırmısınız ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı