E8400 eski sisteme GT 1030 takılır mı?

Oldukça eski bir sisteme sahibim. Artık cidden sıkıldım, adamakıllı oyun oynayamıyorum, Half-Life oyunlarını 100'den fazla kez bitirdim. Doğru düzgün bir ekran kartım olsa da az çok oyun oynasam vakit geçse diyorum. E8400 işlemcili, Foxconn G31MXP anakartlı bir sistemim var. Bu sisteme GT 1030 ekran kartı sorunsuz takılabilir mi? Takarsam çalışır mı? Ayrıca The Forest, ETS 2 gibi oyunlarda tatmin eder mi?
isterseniz başka ekran kartları da önerebilirsiniz. Fakat harici güç girişi olmaması lazım, güç kaynağımda bulunmamakta.
İlerleyen zamanlarda yanına Core 2 Quad veya Xeon 775 modlu işlemci alırsanız tadından yenmez. Lakin anakartınız ekran kartını çalıştırmak için BIOS güncellemesi isteyebilir. :(.

Oldukça eski bir sisteme sahibim. Artık cidden sıkıldım, adamakıllı oyun oynayamıyorum, Half-Life oyunlarını 100'den fazla kez bitirdim. Doğru düzgün bir ekran kartım olsa da az çok oyun oynasam vakit geçse diyorum. E8400 işlemcili, Foxconn G31MXP anakartlı bir sistemim var. Bu sisteme GT 1030 ekran kartı sorunsuz takılabilir mi? Takarsam çalışır mı? Ayrıca The Forest, ETS 2 gibi oyunlarda tatmin eder mi?
isterseniz başka ekran kartları da önerebilirsiniz. Fakat harici güç girişi olmaması lazım, güç kaynağımda bulunmamakta.
Quad serisi(Q9000 serisi) yenibir işlemci ve yanında ekran kartı alırsan daha iyi olur quad işlemcişer 200 lira civarında

Orada önerilen PSU değerleri saçma bence ama yine de siz bilirsiniz.

Saçma değil, onun da bir mantığı var. Yüksek seviye güç tüketen işlemcilerle test edildiği için, en tepe olarak önerilen hem PSU yükü hem de maksimum güç tüketimi hesaba katılıyor.

Tabii 6600 XT 600W istiyor diye gidip de Kur'an'da yazıyormuş gibi 600W almanın da anlamı yok, 550W da yeter ki kullanan da var.

İlerleyen zamanlarda yanına Core 2 Quad veya Xeon 775 modlu işlemci alırsanız tadından yenmez. Lakin anakartınız ekran kartını çalıştırmak için BIOS güncellemesi isteyebilir :(
Benim RAM tanınmıyordu, 4 GB RAM 3.25 GB olarak gözüküyordu, bunu Sosyal'deki konumdaki önerilerle BIOS'u son sürüme güncelleyerek çözdüm. Fakat son sürüm dediğim BIOS 2011'de yayınlanmış sanırım. Ayrıca şuanlık işlemci almayı planlamıyorum. Bu sisteme fazla masraf etmek istemiyorum. Ekran kartını da yeni anakarta takarım ileride değiştirirsem anakart ve işlemciyi. En azından DDR3'e geçmem lazım yakında.
Quad serisi (Q9000 serisi) yeni bir işlemci ve yanında ekran kartı alırsan daha iyi olur. Quad işlemciler 200 lira civarında.
Bu sisteme masraf etmek istemiyorum fazla. Ekran kartı yeni sisteme takılabileceği için elimde patlamaz ileride.

Orada önerilen PSU değerleri saçma bence ama yine de siz bilirsiniz.
Asus RX550 4GB Güç tüketimi (Furmark 1080P):

GTX750TI gücüne denk OC yaptığım ayarlarda +%35 Power Limit verili şekilde kullanım:
1644336515351.png

Stock Halde kullanım:
1644336577148.png

300W yeter çünkü aylarca kendim de kullandım.

ASUS RX 550 4 GB güç tüketimi (Furmark 1080P):

GTX 750 Ti gücüne denk OC yaptığım ayarlarda +%35 Power limit verili şekilde kullanım:
Eki Görüntüle 1299332

Stock halde kullanım:
Eki Görüntüle 1299337

300W yeter çünkü aylarca kendim de kullandım.
Peki hangi oyunları oynamaktasınız? Ben The Forest ve ETS 2 gibi oyunları, ayrıca Internet Cafe Simulator gibi simülasyon oyunlarını da sorunsuz oynamak istiyorum. En azından 30 FPS civarı. 720p de oynayabilirim. 1080p şart değil.

Peki hangi oyunları oynamaktasınız? Ben The Forest ve ETS 2 gibi oyunları, ayrıca Internet Cafe Simulator gibi simülasyon oyunlarını da sorunsuz oynamak istiyorum. En azından 30 FPS civarı. 720p de oynayabilirim. 1080p şart değil.
Oynatır ama emin değilim. Cafe Simulator zor gibi. Her zaman söylediğim gibi emin değilim.

Geri
Yukarı