E8400 uyumlu anakart önerisi

Bütçe
Bütçe farketmez

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
RAM
Kingston 2x2 GB 800Mhz DDR2 RAM (KVR800D2N6/2G)
İşlemci
Intel Core 2 Duo E8400 3Ghz 1333Mhz LGA775 işlemci
Gigabyte GA-945GCM-S2L anakartım var. Ve her saniye bir sorun oluyor. Anakart takılıyor, sistemi görmüyor, BIOS açılmıyor ve sistem açılmayı unutuyor gibi gibi. Ve ben de parçalarıma uygun anakart arıyorum. Anakartım dışında anakart önerisi yapar mısınız? Aşağıya yazdıklarım dışında parçalarım:

Apacer Panther 120 GB 500 MB/S SSD

Turbox R7 240 4 GB ekran kartı

Aerocool VX Plus 400W güç kaynağı (AE-VXP400)

ASUS P5KPL-AM SE / P5G41C-M LX / P45 / P35 serisi herhangi bir anakart işinizi görür diye düşünüyorum. DDR2 olduktan sonra ve G31 yonga setinin aşağısına düşmedikten sonra sıkıntı olmaz.

ASUS P5KPL-AM SE / P5G41C-M LX / P45 / P35 serisi herhangi bir anakart işinizi görür diye düşünüyorum. DDR2 olduktan sonra ve G31 yonga setinin aşağısına düşmedikten sonra sıkıntı olmaz.
Hocam emin misiniz ona göre bu ay içinde alacağım.

Evet, eminim :) LGA775 ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz, bilmediğim bir şey varsa araştırır onu da öğrenirim :) Yalnız alacağınız anakartın sağlam olduğuna, her portunun çalıştığına ve satıcının güvenilir olduğuna dikkat edin, fiyatının uygun olması da önemli tabii. P45 anakartlara bile 350 - 400TL'den fazla vermeyin.

Evet, eminim :) LGA775 ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz, bilmediğim bir şey varsa araştırır onu da öğrenirim :) Yalnız alacağınız anakartın sağlam olduğuna, her portunun çalıştığına ve satıcının güvenilir olduğuna dikkat edin, fiyatının uygun olması da önemli tabii. P45 anakartlara bile 350 - 400TL'den fazla vermeyin.
Hocam bir de SSD desteği falan varmış marka bir de RAM desteği kılavuzlarına baktım siteden destek yok galiba. P5G41C-M LX için bulamadım. @Yiğitt35

Son düzenleme:
RAM konusunda sıkıntı yaşamazsınız muhtemelen, DDR2 RAM'lerde özellikle Kingston'da daha uyumsuzluk yaşamadım ben şahsen LGA775'te. SSD için de SATA arabirimiyle bağlanan bir SSD olduktan sonra uyumsuzluk ya da çalışmama yapacağını sanmıyorum.

RAM konusunda sıkıntı yaşamazsınız muhtemelen, DDR2 RAM'lerde özellikle Kingston'da daha uyumsuzluk yaşamadım ben şahsen LGA775'te. SSD için de SATA arabirimiyle bağlanan bir SSD olduktan sonra uyumsuzluk ya da çalışmama yapacağını sanmıyorum.
Hocam eminseniz alacağım. Bir de ekran kartım uyar mı? @Yiğitt35

Anladım hocam. Son olarak bir şey daha isteyebilir miyim? Bu anakartın BIOS özelliklerine bakamadım da, UEFI mi, Legacy mi (UEFI gibi gözüküyor ama emin değilim) TPM 2.0 var mı, bunlara nereden bakabilirim?

TPM 2.0 desteği yok, Legacy. UEFI desteği de yok.
Anladım hocam. Son olarak bir şey daha isteyebilir miyim? Bu anakartın BIOS özelliklerine bakamadım da, UEFI mi, Legacy mi (UEFI gibi gözüküyor ama emin değilim) TPM 2.0 var mı, bunlara nereden bakabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı