E8500 sisteme yükseltme önerisi

wroth

Centipat
Daha fazla  
Intel Pentium 1.60 GHz, 2 GB RAM, ekran karti yok. Yukseltmek. İstedigim ise Intel Core 2 Duo E8500 CPU 4 GB RAM sahibinden bir iilandakiler. Benim sisteme uydugunu gordum ama ilanda isterseniz ekran kartina da verebiliriz. Demisti ben de hangi ekran karti oldugunu bilmiyorum. Ben Azeriyim bızım numara. 10 rakamlı Türkiye numarası ıse 11 yanı bıldıgınız ben yazamıyorum adama. Bana. Yardımcı olur musunuz? Anakartim DDR2 P4M890-M7 benim bildigim kadariyla 4 GB RAM destekliyor ama. İnternette DDR2 Max RAM yazdigimda 8 GB yaziyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart Core 2 Duo E8500 desteklemiyor, o seriden takabileceğiniz en iyi işlemci Core 2 Duo E6700, daha fazlası için anakart değişimi şart. RAM olarak ise maksimum 533 MHz 4 GB destekliyor.

Hocam bu anakart maksimum 4 GB RAM destekliyor çift kanal yapman lazım yani 2 adet 2 GB RAM alıp öyle 4 GB yapabilirsin. E6700'e geçebilirsin. Ama Quad işlemcilere geçsen daha iyi olurdu ama anakartın desteği yok.

Hocam bu anakart maksimum 4 GB RAM destekliyor çift kanal yapman lazım yani 2 adet 2 GB RAM alıp öyle 4 GB yapabilirsin. E6700'e geçebilirsin. Ama Quad işlemcilere geçsen daha iyi olurdu ama anakartın desteği yok.

Tamam da bende E6700 var da ama anakarta taktığımda goruntu gelmiyor.

Tamamda bende E6700 varda amana karta katigimda goruntu gelmiyor.

Yani fan donmuyor.

Tamam da bende E6700 var da ama anakarta taktığımda goruntu gelmiyor.

O zaman elindeki işlemci çalışmıyor veya oksitlenmiş olabilir silgi ile işlemcinin arkasındaki sarı bölgeyi sil hocam tekrar dene sonra bilgisayarı açmayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı