E8600 sisteme ekran kartı önerisi

Mefistofeles

Hectopat
İşlemci: Intel Core 2 Duo e8600.
RAM: 2*2 GB = 4GB.
Psu= 300W.

Arkadaşlar eski bir sistem var evimde, arada bir kullanılıyor. Üzerinde harici ekran kartı yok şu an bir ekran kartı eklemek istedim. GTX 750 (ti değil) 2 GB DDR5 128Bit kart buldum. 400 liraya alayım mı ne dersiniz? Bu olmazsa R7 250 veya R7 240 bakacağım 300-400 arası olur onlar da tahminen. Bu kartlardan birini alayım mı sizce? Günlük işler için kullanılacak bir de LoL oynanır arada. Bütçeyi bu sistem için arttırmak istemiyorum ama 400 fazlasını vermek istemiyorum, varsa farklı tavsiyeleriniz bekliyorum teşekkürler.

O işlemciyle r7 240 ile gtx 750 arasındaki farkı hissedemezsin zaten beslemez. Anakartın uyumlu ise xeon bir işlemci al. Sonra 750 alabilirsin. Ama şu an pek mantıklı durmuyor.

RAM: 2*2 GB = 4 GB.
Psu= 300W.

Arkadaşlar eski bir sistem var evimde, arada bir kullanılıyor. Üzerinde harici ekran kartı yok şu an bir ekran kartı eklemek istedim. GTX 750 (ti değil) 2 GB DDR5 128Bit kart buldum. 400 liraya alayım mı ne dersiniz? Bu olmazsa R7 250 veya R7 240 bakacağım 300-400 arası olur onlar da tahminen. Bu kartlardan birini alayım mı sizce? Günlük işler için kullanılacak bir de LoL oynanır arada. Bütçeyi bu sistem için arttırmak istemiyorum ama 400 fazlasını vermek istemiyorum, varsa farklı tavsiyeleriniz bekliyorum teşekkürler.

Boşuna ekran kartı alma işlemci değiştirmen lazım yukarıda demişler en azından Xeon işlemci al (anakart modeline uygun) çünkü o işlemci ekran kartını besleyemeyeceği için bir fark olmayacak. İkinci el uygun bulursun R7 240 GTX 750'den daha pahalıdır. Şimdiden hayırlı olsun.

Düzeltme: r7 250 daha pahalı.

R7 250 alabilirsiniz. Bütçe yetersiz olursa R7 240'da alınabilir. Bu arada darboğaz o kadar büyük bir problem değil ki? Yaparsa yapsın düşüreceği olsun olsun 10FPS. Zaten 4 GB ram olan sistemde sistemi darboğaza sokan şey ram olacaktır.

RAM: 2*2 GB = 4 GB.
Psu= 300W.

Biraz idare edip 2 GB RAM daha alırsan yeni sistemin hayırlı olsun.

Boşuna ekran kartı alma işlemci değiştirmen lazım yukarıda demişler en azından Xeon işlemci al (anakart modeline uygun) çünkü o işlemci ekran kartını besleyemeyeceği için bir fark olmayacak. İkinci el uygun bulursun R7 240 GTX 750'den daha pahalıdır. Şimdiden hayırlı olsun.

Düzeltme: r7 250 daha pahalı.
Hocam elimde güzel bir cihaz var bu arada bir kullanılan bir cihaz, tutup da işlemci vesaire uğraşmak istemiyorum işlerimi laptop üzerinden görüyorum. Bununla arada bir lol oynanacak sadece ıvır zıvır işler hallolacak.

Geri
Yukarı