EA 30K için neler yapılmalı?

Ahmetty

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar hedef EA 30k. TYT mat bitti sayılır. Türkçe, sosyal netlerim güzel. Dershanede TYT AYT karışık gittiğimiz için Edebiyat'a da erken başlamış oldum aynı şekilde matematiğe de. Bundan sonra neler önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini bıktırmadan çalışmaya devam et yeter. Zaten dediğine göre sözel derslerde netlerin fena değilse fen kısmına bakabilirsin çok faydası olur TYT de. Deneme çözüp fen kısmını hocalarınla çözersin veya sayısal arkadaşlarınla faydası bol. Edebiyatı son aylarda da halledersin zaten kulak aşinalığın olur. Denemelerde hızını arttırmak için kendine ders çözme sırası belirleyip öyle gidebilirsin. Ama zaten bu tarz taktiklere falan hakimsindir. Önemli olan tek şey salmaman.

AYT Matematik'te ne durumdasın? Net durumların nedir?

AYT matematikte işlediğimiz konulardan 20 civarı yapıyorum.

Kendini bıktırmadan çalışmaya devam et yeter. Zaten dediğine göre sözel derslerde netlerin fena değilse fen kısmına bakabilirsin çok faydası olur TYT de. Deneme çözüp fen kısmını hocalarınla çözersin veya sayısal arkadaşlarınla faydası bol. Edebiyatı son aylarda da halledersin zaten kulak aşinalığın olur. Denemelerde hızını arttırmak için kendine ders çözme sırası belirleyip öyle gidebilirsin. Ama zaten bu tarz taktiklere falan hakimsindir. Önemli olan tek şey salmaman.

Salmadan devam etmek istiyorum umarım başarırım :) Dediğin gibi fene bakacağım fenden 5 6 net anca yapıyorum. AYT matematiği halletsem olacak gibi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayt matematik çalış. Bu sene matematiği çok kötü yaptım ve sayısalcı olduğum için edebiyat çözmedim. EA 30k.
Maşallah edebiyatta çözsen, iyi bir sıralama gelirmiş ea. Mat kaç net yaptın
Ayt matematik çalış. Bu sene matematiği çok kötü yaptım ve sayısalcı olduğum için edebiyat çözmedim. EA 30k.
Bir de hocam matematiğe nasıl çalışabilirim, sen uyguladığın yöntem var mı

Bir de hocam matematiğe nasıl çalışabilirim, sen uyguladığın yöntem var mı
Bu sene son birkaç ay rehavete kapılıp matematiğe pek bakmadım ve 26 14 gibi kötü bir net yaptım.(Ama TYT kısmı 3500'dü bu sene benim.)
Aslında bu netle öneri yapmak istemem ama denemelerde normalde iyi yaptığım için sorun olmaz sanırım.
Önce konuyu önemli bulduğum yerleri, formülleri vs. not alarak dinledim(Youtube'dan dinleyebilirsiniz). Ardından soru çözdüm. İlk olarak kitap çözün ama denemelere kesinlikle daha çok önem verin. Kitapta konu başlıklarını bildiğimiz için daha kolay mı yapıyoruz bilmiyorum ama kesinlikle deneme daha önemli oluyor. Zaten belli bir süre sonra hangi soruda ne kullanmanız gerektiğini anlıyorsunuz çünkü piyasadaki kaynakların çoğunda benzer tarz sorular var.
Geometri de aynı şekilde önem taşıyor.
Bir de son olarak sadece ezber yapıp formülde yerine koymak yerine mantığını öğrenmek iyi oluyor. Hem formül akılda kalıyor hem de neyi neden yaptığınızı bilmiş oluyorsunuz.

Sınav anı çok önemli. Stres olacak hiçbir şey yok. Hatta tam tersi bir şekilde ders çalışmaktan kurtulmuş olacağınız için daha rahat olun. Herhangi bir kurumda gireceğiniz denemelerden hiçbir farkı yok. Demek istediğim önem soruların zorluğu. Eğer bu sene de AYT geçen seneki gibi olsa muhtemelen çok daha iyi sıralama olurdu.

Bu sene son birkaç ay rehavete kapılıp matematiğe pek bakmadım ve 26 14 gibi kötü bir net yaptım.(Ama TYT kısmı 3500'dü bu sene benim.)
Aslında bu netle öneri yapmak istemem ama denemelerde normalde iyi yaptığım için sorun olmaz sanırım.
Önce konuyu önemli bulduğum yerleri, formülleri vs. not alarak dinledim(Youtube'dan dinleyebilirsiniz). Ardından soru çözdüm. İlk olarak kitap çözün ama denemelere kesinlikle daha çok önem verin. Kitapta konu başlıklarını bildiğimiz için daha kolay mı yapıyoruz bilmiyorum ama kesinlikle deneme daha önemli oluyor. Zaten belli bir süre sonra hangi soruda ne kullanmanız gerektiğini anlıyorsunuz çünkü piyasadaki kaynakların çoğunda benzer tarz sorular var.
Geometri de aynı şekilde önem taşıyor.
Bir de son olarak sadece ezber yapıp formülde yerine koymak yerine mantığını öğrenmek iyi oluyor. Hem formül akılda kalıyor hem de neyi neden yaptığınızı bilmiş oluyorsunuz.
Valla teşekkür ederim. Bana göre gayet iyi net yapmışsınız ki tytniz de çok iyi. Benim de sözeller iyi fakat tek sıkıntı ayt mat. Ama çalışınca oluyor fonksiyon log polinom felan hallettim.Yorum yaptığınız için teşekkür ederim sizin gibilerle konuşmak daha iyi oluyor benim için :)

Geri
Yukarı