EA FC 24 savunma ve çalım nasıl yapılır?

ozyy41

Picopat
Yer
Kocaeli İzmit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 4500 Anakart : B450M MK2 Ekran Kartı: RTX 3050
Meslek
Büro Çalışanı
Herkese iyi sosyaller. Forumda bu konu ile alakalı açıklayıcı bir konu görmedim. Tam olarak oyunda defans ve çalım nasıl yapılıyor? Bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim. Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Riv9, Zgoc, Kobemir, Ege Arseven vb. gibi kanalların videolarına bakmanızı öneririm. Bu konular hakkında detaylı videolar çekiyorlar. Özellikle Riv9 oyunun bütün özelliklerini ve detaylarını anlattığını söyleyebilirim.

Savunma için bir tavsiye verebilirim, öncelikle yayıncıları izlemek. Eğer basit bir tavsiye istiyorsanız stoperlere geçmeden savunma yapmaya çalışın. Orta saha oyuncularında kalın. Stoperlere geçerek stoper pozisyonlarını bozmuş oluyorsunuz ve çok kolayca çalım yedikten sonra muhtemel gol yiyorsunuz. Daha tecrübe edindikçe stopere geçip savunma yapınız. Buna alışana kadar stoperlere geçmeden savunma yapmaya çalışın dediğim gibi, orta saha oyuncularına geçip geçtiğiniz oyuncuyla baskı yapın. Stoperleri gerektiği zamanlarda R1 tuşu veya R2 sizin ayarlarına göre değişkenlik gösterebilir, bu tuşlardan birisi ile stopere otomatik baskı yaptırın ama gerektiği zamanlarda. Sürekli yaptırdığınız zaman biliyorsunuz ki süresi bitiyor.

Savunma için bir tavsiye verebilirim, öncelikle yayıncıları izlemek. Eğer basit bir tavsiye istiyorsanız stoperlere geçmeden savunma yapmaya çalışın. Orta saha oyuncularında kalın. Stoperlere geçerek stoper pozisyonlarını bozmuş oluyorsunuz ve çok kolayca çalım yedikten sonra muhtemel gol yiyorsunuz. Daha tecrübe edindikçe stopere geçip savunma yapınız. Buna alışana kadar stoperlere geçmeden savunma yapmaya çalışın dediğim gibi, orta saha oyuncularına geçip geçtiğiniz oyuncuyla baskı yapın. Stoperleri gerektiği zamanlarda R1 tuşu veya R2 sizin ayarlarına göre değişkenlik gösterebilir, bu tuşlardan birisi ile stopere otomatik baskı yaptırın ama gerektiği zamanlarda. Sürekli yaptırdığınız zaman biliyorsunuz ki süresi bitiyor.

Oyun gerçekten çok değişik press seçeneği yok çok tuhaf hissediyorum oynarken. Sırf o sebepten menajer kariyerine girmiyorum.

Herkese iyi sosyaller. Forumda bu konu ile alakalı açıklayıcı bir konu görmedim. Tam olarak oyunda defans ve çalım nasıl yapılıyor? Bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim. Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Savunma için L2 + müdahale tuşu ile etkili savunma yapabilirsin. Sağ analoğu top sürerken sağa veya sola doğru çekersen ball roll yaparsın. Çok temel ve etkili bir hareket. Yeni başladıysan ve Ultimate Team oynuyorsan kesinlikle kobemir Ultimate Team rehber izlemelisin. Coin rehberi gibi. Savunma ve çalım için YouTube'da mackolik kanalında Emre Kayır FC24 serisi var. Göz atmlaısın. Çok işine yarayacaktır ve kısa vadede gelmişene yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı