EA neden Remake/Remaster oyun yapmıyor?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Fark ettim de EA bu akıma hiç uymuyor. Most Wanted 2005 gibi oyunlarının remaster versiyonlarını çıkarsa peynir ekmek gibi satar. Ve bu oyunların hiçbiri Steam, Epic Games gibi platformlarda yok. Neden en azından Mafia 2 Definitive Edition hesabı bir remaster yapıp piyasaya sürmüyorlar anlamıyorum. En azından oyun platformlarında bulunmuş olur ve yeni sistemler ve yeni monitörler ile uyumlu çalışır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence EA'nın çoğu oyunu günümüzde de oynanılabilir durumda. Gerek grafikleri, gerek oynanışı. Özellikle de BF Serisinden 3 ve 4. Pek bi' bilgim yok ama bu Crysis Remaster serisi EA'nın altında yapılmadı demi?

Bir markanın geçmişteki başarısı gelecekteki başarısını garantilemez. Ayrıca MW 2005 her ne kadar zamanına göre harika bir oyun olsa da günümüz trendinde mekanikleri zayıf kalıyor. EA'in ana akım kitleye oyunu sattırabileceğini sanmıyorum, nostalji amacıyla alacakların satışları da yatırımcıları tatmin etmez.

Aslında hiç yapmasalar daha iyi. 2020 sonunda NFS HP Remastered geldi ve orijinal oyunun üzerine hiçbir şey koyamamıştı. Ne grafik ne de oynayış. Hatta orijinal oyun daha iyiydi bence.

Ayrıca NFS MW 2005'i zor zamanlar için yedekte tutuyorlar diye düşünüyorum. Şimdi hala iyi kötü satış yapabiliyorlar. İleride batma noktasına gelirlerse bir nevi marka kurtarıcısı gibi bir şey olur o oyun güzel yapılırsa.

Ben de böyle bir konu açmıştım. Underground, MW 2005 devamı yapılmalı ya da Remake yapılmalı. Remake nedir bilmeyenler için, yeniden yapım demek.

Bence EA'nın çoğu oyunu günümüzde de oynanılabilir durumda. Gerek grafikleri, gerek oynanışı. Özellikle de BF Serisinden 3 ve 4. Pek bi' bilgim yok ama bu Crysis Remaster serisi EA'nın altında yapılmadı demi?
Hocam grafiklerin günümüzde iyi olması mesele değil ama o oyunların yeni konsollarda olmaması steam gibi yerlerde herhangi bir satışı olmaması. Şöyle biraz makyajlayıp yeni sistemler için de piyasaya sürülse iyi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı