EA Oyunları Steam'e Geldi

• Konuyu başlatan Tim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 3B
EA ve Valve sonunda tekrar iş birliği içinde. Birkaç gün önce Twitter hesabında fincan üzerinde buhar olan bir GIF paylaşmışlardı ve bugün de STAR WARS Jedi: Fallen Order™ oyununu Steam'de ön siparişe açtılar. Sitelerinde de şu haberi paylaştılar: EA and Valve Partnership.
Gelecek aylarda Unravel ve The Sims 4 gibi oyunlar oynanabilecekmiş, baharda EA Access, Steam için çıkacamış ve seneye de Battlefield V, FIFA ve Apex Legends gibi oyunlar Steam'e çıkacamış. Her iki platform da birbiriyle oynayabiliyormuş.

eatwitter.png

Kaynak: EA Twitter hesabı ve EA'nin kendi sitesi.

Tüm oyunlarını Steam'e bağlamak istemediler sanırım. Olur da Steam'e bir şey olursa, kendi oyunları da erişilemez olur. Ayrıca, %30 Steam payını da vermek istememiş olabilirler.

@Oğuz Yalçın EA Access'in, Steam'e gelmesi gibi bilgiler verilmemişti. Oyunların ne zaman yayınlanacağı da yeni bir bilgi. İngilizce bilmeyenlerin işine yarayacaktır. Ayrıca, bu konu hakkında konuşmaya bir konu olmuş oldu. Söylentinin doğruluğu da kanıtlandı. Bir de, hala Origin'e ihtiyacımız olduğunu ve iki platformun da bir arada oynayabileceğini bilmeyenler olabilir.

Dün başka bir konuda daha belirtmiştim, farklı farklı platformları kullanıyoruz ve her bir platform ayrı güvenlik programı kullanıyor. (iki adımlı uygulama kullanıyorsan)

Şuan Uplay, Origin, Steam, Battle.net bilgisayarımda bulunuyor. Epic Games ve daha aklıma gelmeyenler de cabası..

En aktif kullandığım Steam. Diğer hesaplarda 10 arkadaşım varsa Steam'de 3 katı insan var. Bunları kötülemek adına da demiyorum. Steam benim için oyunları bir arada tutmaya yarayan bir kütüphane görevi görüyor, aynı zamanda arkadaşlarla iletişime geçmemi sağlıyor.

O nedenle bu olaya baya sevindim. En kısa sürede süreç tamamlanır umarım.

Ayrıca çıkış tarihi olarak 15 Kasım verilmiş, yani o tarihte onu da belirtmelisin. İngilizce metini yeni okudum.

The partnership kicks off with Star Wars™ Jedi: Fallen Order launching on November 15—and available for pre-order today.

Şuan Mağazalar ana sayfasında Steam ön sipariş reklamı yapmaya başladı bile :)

Son düzenleme:
Steam sayfasını verdiğim için çıkış tarihini vermeye pek gerek duymadım. O kadar çok programdan aradığınız oyunu bulmak zor geliyorsa çıktığı zaman GOG 2.0 kullanabilirsiniz. Tüm kütüphaneleri bir araya getiriyor ve oyunları başlatıyor. Hepsinin başlatıcılarını yine de açmak zorunda kalıyor tabii ki. @Oğuz Yalçın

1. Battlefield serisinin COD ve BR oyunları ile yarışamaması,
  2. FIFA oyununun lootbox ile insanları soğutması,
  3. Söz de çok tutan Destiny çakması Anthem yanlış zamanda ve eksik çıkması,
Bu nedenler EA çok büyük bir kitleyi resmen soğuttu.
EA mecburi başka bir platformdan destek alması gerekiyordu. Steam ile anlaşma yapmaları gayet normal. Ubisoft Epic games ile olan anlaşmasının ne kadar kötü gittiğini görünce alınan pay pek önem arz etmiyor. Steam mobil, cinsel içerikli ve Unity ile yapılan kalitesiz oyunlar ile kötü bir görünüm sergilese de halen PC tarafının vazgeçilmez kalesi olarak duruyor.

GOG Galaxy betasına katılabilirsiniz. Arayüz olarak performans sorunları dışında tüm oyunlara tek platform altından ulaşıyorum. Tabi farklı platformlar da oyun açarken, o platformun uygulamasını da açıyor. @Oğuz Yalçın

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
  1. Battlefield serisinin COD ve BR oyunları ile yarışamaması,
  2. FIFA oyununun lootbox ile insanları soğutması,
  3. Söz de çok tutan Destiny çakması Anthem yanlış zamanda ve eksik çıkması,
Bu nedenler EA çok büyük bir kitleyi resmen soğuttu.
EA mecburi başka bir platformdan destek alması gerekiyordu. Steam ile anlaşma yapmaları gayet normal. Ubisoft Epic games ile olan anlaşmasının ne kadar kötü gittiğini görünce alınan pay pek önem arz etmiyor. Steam mobil, cinsel içerikli ve Unity ile yapılan kalitesiz oyunlar ile kötü bir görünüm sergilese de halen PC tarafının vazgeçilmez kalesi olarak duruyor.

GOG Galaxy betasına katılabilirsiniz. Arayüz olarak performans sorunları dışında tüm oyunlara tek platform altından ulaşıyorum. Tabi farklı platformlar da oyun açarken, o platformun uygulamasını da açıyor. @Oğuz Yalçın

Eki Görüntüle 453710

Bu oyunlar ücretsiz mi peki? 🤔

GOG Galaxy 2.0 sadece Playstation, Xbox, Steam, Uplay, Origin, Epic Games ve GOG kütüphanen de var olan oyunları gösteriyor. Yani tüm oyun hesaplarımı bağlıyorum. GOG Galaxy kütüphaneleri kendi içinde gösteriyor. Oyunları yükle ya da başlat deyince Steam vb. açılıyor. @LeViAcKeRMaN

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı