Çözüldü EA Play "unavailable in your region" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Aytaç Ünal

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yarım saat önce Xbox Game Pass aldım ve yanında EA Play üyeliğide geldi. EA Play üzerinden Need for Speed Payback oynamak istedim fakat bölgemde mevcut olmadığı için oyunu indiremiyorum. İnternetten biraz araştırdım ve böyle bir sorunla karşılaşan birini görmedim. Xbox App üzerinden oyuna ulaşabiliyorum ama EA Desktop üzerinden oyunun bölgemde mevcut olmadığını görüyorum. EA kütüphanesinin kapalı olduğu ülkeler arasında Türkiye de yok.

Screenshot_357.png

VPN ile sorunu çözdüm.

Son düzenleme:
Merhaba, yarım saat önce Xbox Game Pass aldım ve yanında EA Play üyeliğide geldi. EA Play üzerinden Need for Speed Payback oynamak istedim fakat bölgemde mevcut olmadığı için oyunu indiremiyorum. İnternetten biraz araştırdım ve böyle bir sorunla karşılaşan birini görmedim. Xbox App üzerinden oyuna ulaşabiliyorum ama EA Desktop üzerinden oyunun bölgemde mevcut olmadığını görüyorum. EA kütüphanesinin kapalı olduğu ülkeler arasında Türkiye de yok.

Eki Görüntüle 1014486

VPN ile sorunu çözdüm.

Hangi VPN'i kullandınız ve hangi adımları izlediniz? Bende de aynı durum BF3 için geçerli.

Hangi VPN'i kullandınız ve hangi adımları izlediniz? Bende de aynı durum BF3 için geçerli.

Hangi VPN'i kullandığımı hatırlamıyorum ama herhangi bir bilgisayara kurulan VPN işini görür gibi. Bir de sanırım yanlış hatırlıyor da olabilir EA'in hesap ayarlarından ülkeyi ABD yapmıştım. Farklı bir şey daha yapmıştım ama tam olarak hatırlayamadım yabancı kaynaklarda aramayı deneyin. Ben tam çözümü öyle bulmuştum fakat indirme hızını yarıya kadar düşürmüştü.

Geri
Yukarı