EA ve Ubisoft gibi şirketlerin bir oyuna Türkçe koyup diğerine koymaması

Pringles Kedisi

Hectopat
Daha fazla  
Ubisoft ve EA gibi şirketlerin bir oyuna Türkçe koyup hatta Türkçe Dublaj koyup diğerlerine koymaması benim sinirimi bozuyor. Mesela örnek vereyim Ubisoft R6S oyununa Türkçe koyarken AC: Valhalla oyununa koymaması yani Türkçe normalde koyabilir ama koymuyor. EA'den örnek verelim EA Battlefield 1 oyununa hem Türkçe Dublaj hem Türkçe koyarken Battlefront 2 gibi oyunlara koymuyor. Mesela Sony öyle yapmıyor ama. Sony her oyuna Türkçe Dublaj ve Türkçe altyazı koymuştur. Hani EA gibi şirketlere o kadar kızmıyorum çünkü onlar çoğu oyunlara koydu fakat Ubisoft gibi yapan şirketlere kızıyorum. Düşüncem hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

BF1'de Türkçe dublaj yok zaten. Genelde olan oyunlar online ve hikâyesiz oyunlar. Çünkü menüler vs. dışında çeviri yükü yok.

Oyunların ne kadar sattığına bağlı bu durum. Ülkede neredeyse herkes korsan kullanıyor, adam niye uğraşıp dil desteği eklesin satamadığı ülkede? R6 bolca Türk oyuncu barındırdığı için dil desteği var.

Çanakkale savaşını oynamamış olabilirsiniz orda askerler Türkçe konuşuyor.
Birkaç küfürlü konuşmanın olması Türkçe dublaj var demenizi gerektirmez. Yanlış bilgi vermeyin. Oyunun tüm hikayesi boyunca Türkçe mi seslendirme ? ''Hahaha'' emojisini size iade ediyorum. Kimin komik olduğu ortada.

Birkaç küfürlü konuşmanın olması Türkçe dublaj var demenizi gerektirmez. Yanlış bilgi vermeyin. Oyunun tüm hikayesi boyunca Türkçe mi seslendirme ? ''Hahaha'' emojisini size iade ediyorum. Kimin komik olduğu ortada.
Konuşmalar küfürlü değil ayrıca çok farklı konuşmalar var.

Geri
Yukarı