Easy2Boot ''MBR'de koruma var'' Sorunu

Daha fazla  
V6 Multiboot'u 8 GB'lik Transcend Flash bellegime kurdum orada Acronis True Image ile backub'u geri yuklemem soylenmişti yaptim ama beğenmedim sonra Flash bellege format attim ve Winsetupfromusb ile multiboot yaratmak istedim olmuyor. Sonra Easy2boot ile denedim MBR'de koruma var dedi kac tane koruma kaldirma yolu denediysem olmadi. Flash bellegi sadece Rufus ile kullanabiliyorum Rufus'u kullandiktan sonra format atip yeniden denedim dusundum ki belki bolumlendirmede problem var Rufus duzeltir belki dedim yine olmadi yardim edin ne olur normal dosya atabiliyorum ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle forum olarak Multiboot işlemine destek vermiyoruz. Zaten kendim de kullanarak söylüyorum, kullandığımız imajların çoğu korsan olduğu için burada destek alamazsın. Hiç Easy2Boot kullanmadım.

Bölümlendirmedeki problemleri çözmek için benim komut satırı ile yazdırma rehberimin UEFI olmayan anakartlar için olan bölümünü uygulayabilirsin.
[Rehber] Komut Satırı ile Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama

Ek olarak Easy2Boot kullanmadığım için sorunun sebebini bilemeyeceğim ama Multiboot Toolkit adlı aracı ben de kullanıyorum. İhtiyaç olunca çok işe yarıyor sana da tavsiye ederim. Kullanabilmek için biraz Grub4Dos biraz da Grub2 komutu bilmen gerekiyor. Araştırırsan bulabilirsin Türkçe bir forumda bu aracın kullanım anlatımı ve onlarca video mevcut. Reklam olmaması amacıyla o forumun linkini vermeyeceğim.
Multiboot USB Flash Drive for UEFI/Legacy Mode - không chỉ là một chiếc USB cứu hộ - UEFI & OS

V6 Multiboot derken ITD'nin hazırladığını kastediyorsunuz sanırım. Acronis ile yazdırırken MBR seçmeniz gerekiyor. Eğer seçmediyseniz hata vermesi normal. Acronis ile tekrar yazdırmayı deneyin, bu sefer varsayılan seçenek olan MBR şekilde yazdırın. Henüz GPT şekilde Multiboot'u çalıştırabilen çok kişi yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı