Çözüldü Flash Bellek bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
istanbul
Daha fazla  
Birkaç gün önce flash belleğime ''Windows 7 USB/DVD Download Tool'' ile iso dosyası kopyaladım ve bilgisayarıma format attım. O günden beri flash belleğimi kullanmamıştım. Ta ki bugün lazım olana kadar.

Sorunum şu; flash belleği bilgisayara taktığım zaman yeni donanım bulundu sesi çıkıyor. Bilgisayarın sağ alt tarafındaki menüde flash belleği gösteriyor (ama belli bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor) ;

AF8249F3-0E72-44C4-BDE1-71E2E652FBFF_zps4kensjfu.jpg

Bilgisayarım klasörüne girdiğim zaman ise flash belleğimi göremiyorum ;
Ashampoo_Snap_20131208_10h43m54s_002__zps111bce13.jpg

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belleği başka bir slota, o da olmazsa başka bir bilgisayara takmayı deneyin. Sorun donanımsal gibi görünüyor. Dosya sistemi ne olursa olsun disk yönetiminde görünmesi lazım.

Belleği başka bir slota, o da olmazsa başka bir bilgisayara takmayı deneyin. Sorun donanımsal gibi görünüyor. Dosya sistemi ne olursa olsun disk yönetiminde görünmesi lazım.
Win8 yüklü laptopta denedim fakat yine görünmüyor disk yönetiminde. Belleği ilk taktığım zaman ekranın sağ alt tarafındaki ''donanımı güvenler kaldır'' bölümünde görünüyor fakat belli bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor.

- - - Güncellendi - - -

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aygıt Yöneticisi'nde de gözükmüyorsa bellek bozulmuştur. Sık karşılaşılan bir durum USB belleklerin bozulması. Belleği garantiye gönderin.

Aygıt yöneticisinde gözüküyor. Üzerinde sarı ünlem işareti çıkıyor.

- - - Güncellendi - - -

Ashampoo_Snap_20131209_22h55m38s_001_Ayg1310tYoumlneticisi_zps1d37fc41.jpg

Ashampoo_Snap_20131209_22h56m42s_002_USBY131011F01310nDepolamaAyg1310t1310Oumlzellikleri_zpsff6fcf79.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı