EasyCep telefon satmak için güvenilir mi?

Satım.

Benimkisi 64 GB modeliydi. İlk aşamada 4878 TL gibi bir fiyat verdiler bana kozmetik iyi, ön kamera arızalı, olduğu halde. İncelendikden sonra final teklif 3476 TL oldu bende onayladım.

Emin misiniz hocam Şikayetvar'da bir sürü şikayet açılmış ama çok azı çözülmüş.

Siz bu alışverişleri ne zaman yaptınız, aradan ne kadar süre geçti?
Şikayetvar'a bakarsak çoğu firma için aynısı geçerli değil mi?

Daha önce kendilerinden hiçbir alım-satım işlemim olmadı fakat son zamanlarda bazı illerde şube açtıklarını gördüm. Hepsiburada vb alışveriş sitelerinde onaylı satıcılar listesindeler diye biliyorum. Ben bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ya da öyle diliyorum diyeyim hocam. Sonucu buradan mutlaka belirtmenizi rica ediyorum.

İyi günler bugün saat 16.30 civarı ödemem yapıldı. Yaklaşık 2 hafta sürdü bu süreç zar zorda olsa paramı alabildim. Merak eden arkadaşlar için ise kısaca şöyle anlatim süreçi 27/01/2023 tarihinde öğlen saatlerinde EasyCep sitesinden başvuru formunu doldurup gönderdim. Ardından aradan 1-2 saat sonra beni müşteri temsilcisi aradı ve kuryeyi evime yönlendirmek için onay istedi. (eğer İstanbul'da oturuyorsanız kurye gelip alıyor. Diğer iller için Aras Kargo ile siz gönderiyorsunuz ücretsiz olarak.) Ben onayı verdikten sonra 3 saat içinde almaya gelir dediler. Fakat 1 saat içinde kurye geldi. Cihazımı teslim ettim. Ortalama 2-3 saat içinde cihazım şubeye ulaşıp incelenmisi yapılmış olup final fiyat teklif edildi. Benim içinde fiyat uygun olduğu için onayladım. (ödeme yöntemi şekli 3 şekil oluyor; 1 saatte ama ekstra kesinti oluyor, 5 iş gününde normal final fiyatı, hediye çeki bunda da 100-200 TL bonus ekleniyor ama sadece EasyCep sitesindeki alışverişler için kullanabiliyorsunuz.) Aradan 5 gün geçti fakat ödemem yapılmadı. Müşteri hizmetlerini aradığım da otomatik ödeme sistemlerinin arızalandığını, ödemelerin manuel yapıldığını ve pazartesi günü kesin olarak yatacağını söyledi bende tamam deyip kapattım. Pazartesi günüde yatırılmadı. Bende o akşam Şikayetvar sitesine yazdım ve incelediğim de herkesin bu sorundan dolayı muzdarip olduğunu gördüm. O günden sonra sürekli arayıp rahatsız ettim müşteri hizmetlerini ve sürekli cevapları bu akşam yatar, yarın yatacak oluyordu. Bu döngü bu sabaha kadar böyle devam etti. Bu sabah da aradığım da bugün kesin olarak yatacak dendi ve yattı. Sonuç olarak cihazımı verdiğim gün ile birlikte tam 2 hafta sürdü ve bu süreç bence aşırı uzun bir süre. Evet paramı alabildim fakat bir dahaki sefere bu riske girmem diye düşünüyorum. Başımdan geçenleri uzun uzun anlattım umarım benden sonraki arkadaşlar içinde bir yardımım dokunur. Bütün yorumlarınız için teşekkürler konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı