EBA'nın Reklam Engelleyiciler ile birlikte çalışmaması

specsfort

Decapat
Katılım
24 Ocak 2019
Mesajlar
211
Çözümler
2
Yaklaşık 2 hafta bilgisayarı formatladım. Önceden Opera kullanırdım bu kez ise Google Chrome'u deneyeyim dedim. Reklam engelleyici olarak ' Nano adBlocker ' ve ' Nano Defender ' kullandım. Bunları kurduktan 1 hafta sonra kardeşim bilgisayarımı kullandığında EBA'daki ödevlerinin tamamlanmadığını söyledi. Benim aklıma bu uygulamalar gelmedi. Bugün ise aklıma kurduğum eklentiler geldi ve bunları kapattığım zaman EBA düzgün bir şekilde çalışmaya başladı. Cidden bu konu beni düşündürdü. Reklam engelleyiciler neden sorun yaratabilir ki? Bu konu hakkında bilginiz varsa buraya yazabilirsiniz.
 
Katılım
25 Ocak 2020
Mesajlar
354
Bende nanao adblocker la Nano Defender kullanıyorum ödevler tamamlanıyor.
 

Pop Smoke

Hectopat
Katılım
10 Kasım 2017
Mesajlar
1.055
Makaleler
3
Çözümler
7
Yer
WOO
Bu olayın eklentilerle alakası yok diye biliyorum.
Hiç eklenti kullanmazken bile ödevleri tamamlayamıyorum.
Yani EBA ile alakalı bir durum, düzeltilmesi gerek.
 
KS
specsfort

specsfort

Decapat
Katılım
24 Ocak 2019
Mesajlar
211
Çözümler
2
Reklam engelleyiciler bazı sayfalarda sorun yaratabilir bunlar doğaldır, mesela kullandığın reklam engelleyici bazı JavaScriptleri reklam olarak algılayıp engellemiş olabilir, başka bir reklam engelleyici uzantısı deneyebilirsin.
Teşekkürler. Peki öneriniz var mıdır?
 
Katılım
25 Ocak 2020
Mesajlar
354
Teşekkürler. Peki öneriniz var mıdır?

Bana da dinci test atmıştı testte işaretlenecek şık falan yoktu yani bildiğin test sayfasıydı şıklar vardı ama işaretlenmiyordu o yüzden yapamadım hoca yapılamyan ödev göndermiş :D bu arada EBA'da bir sürü bug var EBA şikayet e bak aylarca canlı derslere giremeyenler mi dersin ödevlere giremeyen mi ödevler tamamlanmıyanmı bir sürü şikayet var.
 
Yukarı