eBay alışverişlerinde vergi işleri nasıl yürüyor?

yigidyum

Kilopat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. eBay üzerinden bir ürün almak istiyoum ve "shipping" dahil 106 euro tutuyor. Satıcıyı da aşağı koyacağım.

Daha önceden Amazon'dan ve AliExpress'ten birkaç alışveriş yaptım fakat eBay ilk olacak. Bu tutarda gümrüğe takılma veyahut başka sorunlar olur mu?
EBay'de vergi işleri nasıl yürüyor? Teşekkürker şimdiden :)

Satıcı: Games_from_Poland | eBay Stores

Selam arkadaşlar. eBay üzerinden bir ürün almak istiyoum ve "shipping" dahil 106 euro tutuyor. Satıcıyı da aşağı koyacağım.

Daha önceden Amazon'dan ve AliExpress'ten birkaç alışveriş yaptım fakat eBay ilk olacak. Bu tutarda gümrüğe takılma veyahut başka sorunlar olur mu?
EBay'de vergi işleri nasıl yürüyor? Teşekkürker şimdiden :)

Satıcı: Games_from_Poland | eBay Stores
Kargon eline ulaştıysa bilgilendirir misin? Benim ebay kargomun durumu "atatürk hava limanından ayrıldı" olarak görünüyor ama hangi firma aldı da ayrıldı, 6 gündür bir telefon ya da sms gelmedi. Sende de böyle bir durum yaşandı mı? İkinci sorum; benle aynı durumu yaşadıysan kargonun sana gelmekte ilduğundan ilk hangi aşamada ve nasıl haberin oldu? Yani geç olsa da sms mi geldi, yoksa hiç bildirim yapmadan sürpriz yapar gibi çatkapı mı geldiler? 3. Sorum; vergilendirme süreci nasıl işledi?

Geri
Yukarı