Shopier'de fatura ve vergi işleri nasıl işliyor?

Roi34

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Shopier üzerinden dijital ürünler satacağım ama sanırım belli bir gelire kadar (20 veya 70 bin galiba bu gelir) gelir vergisi ödemem gerekmiyor, peki fatura kesme işi ve KDV nasıl oluyor bu sistemde? Şirket şart mı ilk etapta, en azından bakmak istiyorum satabilecek mi ürün. Bir de 29 yaş altına ayrıcalık vs. oluyormuş, bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shopier mağaza açmak isteyen kişilere şirket olma şartı koymamıştır. Dolayısıyla ilk etapta şirket olmadan yapabilirsiniz. Dolayısıyla vergi de vermeniz gerekmez. (vermek istiyorsanız vergi dairesine şöyle bir gelir elde ettim diye beyan verip verginizi ödeyebilirsiniz.)
Şirket kurarsanız genç girişimci desteği kapsamında 1 yıl boyunca gelir vergisinden muaf olursunuz. Ve 1 sene boyunca Bağ-Kur priminiz devlet tarafından karşılanır.

Shopier mağaza açmak isteyen kişilere şirket olma şartı koymamıştır. Dolayısıyla ilk etapta şirket olmadan yapabilirsiniz. Dolayısıyla vergi de vermeniz gerekmez. (vermek istiyorsanız vergi dairesine şöyle bir gelir elde ettim diye beyan verip verginizi ödeyebilirsiniz.)
Şirket kurarsanız genç girişimci desteği kapsamında 1 yıl boyunca gelir vergisinden muaf olursunuz. Ve 1 sene boyunca bağ-kur priminiz devlet tarafından karşılanır.

Peki belli bir gelirden sonra şirket açmam gerekli değil mi, bir de dijital ürünü satarken e fatura vermem gerekiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı