Ebeveyn üzerine bionluk açılır mı?

Begefendi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, birikmiş biraz param var, üstünü tamamlayıp MacBook Air almak istiyorum. Pt gibi bir sitede lise öğrencilerininde Apple öğrenci indiriminden yararlanabildiği yazıyordu, dedemin üzerine otomatik %15 vergi kesilen internetten para kazanma hesaplarından açıp, yine onun üzerine olan bir bionluk hesabından para kazanmak istiyorum, az çok logo yapabiliyorum, yazılım ana alanım, tercümanlıkta az çok yapabilirim. Bunu yaparsam ve hesabı benim yönettiğim bir şekilde anlaşılırsa, herhangi bir ceza yer miyim?

@laislabonita Troll konu değil, cidden soruyorum.

Merhaba, birikmiş biraz param var, üstünü tamamlayıp MacBook Air almak istiyorum. Pt gibi bir sitede lise öğrencilerininde Apple öğrenci indiriminden yararlanabildiği yazıyordu, dedemin üzerine otomatik %15 vergi kesilen internetten para kazanma hesaplarından açıp, yine onun üzerine olan bir bionluk hesabından para kazanmak istiyorum, az çok logo yapabiliyorum, yazılım ana alanım, tercümanlıkta az çok yapabilirim. Bunu yaparsam ve hesabı benim yönettiğim bir şekilde anlaşılırsa, herhangi bir ceza yer miyim?

@laislabonita Troll konu değil, cidden soruyorum.
Düzenli ve bol miktarda para kazanırsanız illaki devletin dikkatini çekecektir. Bu durumda da ceza yeme olasılığınız var.

Apple sevdam yok aslında, yazılım için kolay taşınan laptop arayışına çıktım, bir konuda MacBook Air önerdiler. Eğer başka önerin varsa çekinme.

O konu
Yazılım için MacBook alınmaz bence. GNU/Linux kullanın yazılım ile uğraşacaksanız.

O fikirle yolla çıktım zaten, konuya bakarsanız Linux yüklenir mi diye sordum.

Öneriniz varsa alırım.
Bütçe nedir ? Parmak kadar laptoplar var M1 işlemci bazı yazılım programlarında sıkıntı olabiliyor uyumluluk açısından diye duymuştum sanki çözülmüş olabilir.

O fikirle yolla çıktım zaten, konuya bakarsanız Linux yüklenir mi diye sordum.

Öneriniz varsa alırım.
Eğer yükleniyorsa alınabilir. Ama sakın MacOS kullanmak gibi bir şey yapmayın. Ne üdüğü belirsiz bir işletim sistemi. Oyun desen Windows kadar desteği yok, yazılım desen GNU/Linux varken ne gerek var.

Parmak kadar, işlemcisi harika 16 GB RAM 512 SSD cabası.

Bende yazılımda çok iyi işler çıkartıyorum kendim akıllı ev ürünleri, özel programlar, makineler vs. yapıp satıyorum emin olun laptop öyle taşımaya ihtiyacınız kalmıyor anladığım kadarıyla benim gibi 18 yaş altındasınız benim bir tane berbat 4.nesil laptopum var 2.5 gigabitlik bir Dual band ax Wi-Fi kartı taktım asıl PC'mi de topladım i3 12100F 360mm H150i sıvı soğutma RTX 3060 sistem topladım laptoptan eve bağlanıyorum kullanıyorum hiçbir sıkıntı da olmuyor yine aynı şekilde 1 tane de laptop anakartı aldım bozuk olarak çoklayıcı kullanarak sunucu gibi kullanıyorum onu da 5-6 TB disk taktım yani sözün özü bir programlama, yazılım için 20k laptopa gerek yok, oyun oynuyorum render yapıyorum deseydiniz oyun laptopu tavsiye edebilirdim ama bunlar yazılım için yeterli, AI içinde aynı şekilde hani uğraşacak olursanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı