Ebrar Bilgisayar 2. El Ürün

Katter

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum. Dizüstü bilgisayar önerilerine nerden alınır alınmaz diye yorumları okuyup karar verip.

Dell Inspiron 7559 B70F161C modeli aldım (26.05.2016 gecesi), cumartesi elime geçti (28.05.2016 öğlen saatleri).

Fdos ve 0 olarak satılan bilgisayarı açtığımda w10 yüklü, üzerine masaüstünde teknikservise not yazılmış ve 2 adet mavi ekran SS'i vardı.

Benim adıma kesilen fatura ile birlikte Erol diye birinin adına kesilmiş bir fatura daha çıktı içinden.
Tabi bunları görünce sinirden deliye dönüp önce aida64 sonra memtest86 ile bilgisayarı tarayıp RAM'lerinde problem olduğunu gördüm. Masaüstünde yazılı notu açtım Erol diye birinin aldığı sorunu ve cayma hakkı istediğini okuyup bıraktığı telefon numarasını aradım. Bilgisayarda sürekli mavi ekran hatası aldığı için cayma hakkını kullanarak iade edip parasını geri almış olduğunu öğrendim.

Haftasonu ofisleri kapalı olduğ için kendilerine ulaşamıyorum fakat bu gün arayıp konuşacağım iade isteyeceğim. İnternetten alışveriş yaparken benimle aynı hatayı yapmayın. Alacağınız yeri imkanınız varsa gidip görün. Ben izmirde olduğum için gidemiyordum bu da bana biraz ders oldu.

@Recep Baltaş @FaNTaSTiCaS hocam senin görüşünü bekliyorum. Bu arada dell 7559'u çok beğendim fakat şimdi iade yapıp alacak farklı bir yer arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme
Ürünlerde karışıklık olduğu için özür dileriz diyerek bu gün yeni bilgisayarı yolladılar. Aida64 ve memtest86 ile iyice test ettim herhangi bir sorun çıkmadı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı