Ebrar Bilgisayar'da RTX 3050 stokları Şubat ayında gelecek

Hocam ben şu anki duruma göre konuşuyorum. Benim bildiğim kadarıyla NVIDIA bu ekran kartı için çok fazla ürettik gibi bir şey demişti ve üstüne LHR kilidi var eğer zamanında 3060 ekran kartında olduğu gibi hemen kırılacak kadar kötü değilse miningciler de gider. Yoksa bizim ülkeyi geçtim şu an da yurt dışında bile durumlar kötü. Ben eğer 3050 kartı 5000TL olursa 1650'den geçeceğim fakat fiyatı ben alana kadar veya çıktığı gibi 10bin TL olursa elimdekiyle devam ederim ama ben o kadar fiyatlara çıkma ihtimali vermiyorum çünkü o fiyatlara çıkınca RTX 2060 almak daha mantıklı. Yoksa sizde haklısınız 9bin TL olursa şaşırmamak lazım daha 5 ay önce 6000TL'ye aldığım 1650'li sistem 10000TL fiyatına satılmaya başlamış ki 1650 bildiğim kadarıyla mining kartı bile değil.

ZOTAC GAMING GeForce RTX 3050 Twin Edge OC 8GB GDDR6 128-bit 14 Gbps PCIE 4.0 Gaming Graphics Card, IceStorm 2.0 Advanced Cooling, FREEZE Fan Stop, Active Fan Control, ZT-A30500H-10M - Newegg.com dostum şu an Newegg de satılıyor zaten en düşük fiyatlı kart 8100 TL.

Hocam newegg sitesine RTX 3050 yazınca 4410TLye Gigabyte firmasının da var hatta forumda biri dün 4410TLye siteden aldığını söylemişti ki dün sitede gerçekten bu fiyata stokta vardı akşama doğru tükendi.

Hocam Newegg sitesine RTX 3050 yazınca 4410TL'ye Gigabyte firmasının da var hatta forumda biri dün 4410TL'ye siteden aldığını söylemişti ki dün sitede gerçekten bu fiyata stokta vardı akşama doğru tükendi.

6500 TL gibi fiyatta ya da altında çıkarsa alacağım dostum bende, ama pek zannetmiyorum 6300 TL'ye RX 6600 var şu an Newegg de, zaten olması gereken fiyat 6000TL altı ama güncel piyasa delirmiş durumda mining yapılamıyor dediklerine bakmayın mining yapacak adamda hazırda bekliyor kırılır bir şekilde ben alayımda yapılmazsa da piyasası artar yüksekten satarım diye bekliyorlar.

6500XT'nin fiyatlarına bir bakın o bile piyasada kalmadı hem de ne fiyatlardan alıyorlar 3050 için hazır ol da bekliyor insanlar.
Orası öyle biz şuanlık ilk çıkış fiyatından bahsediyoruz biliyorsun ki 6500XT yanlış hatırlamıyorsam 3300 tlden çıkış yaptı aynı durum buradada söz konusu.
Örneğin şuan EVGA markası OC olmayan ekran kartlarını 250 dolardan satışa çıkardı,OC olan modelleri 330 dolardan, kura vurarak ve üstüne vergilerini ekleyerek tahmini bir çıkış fiyatı aklımızda oluşturabiliyoruz. Tabii ki yurt dışında EVGA markasının tüm stokları çok kısa sürede eridi.

6500 TL gibi fiyatta ya da altında çıkarsa alacağım dostum bende, ama pek zannetmiyorum 6300 TL'ye RX 6600 var şu an Newegg de, zaten olması gereken fiyat 6000TL altı ama güncel piyasa delirmiş durumda mining yapılamıyor dediklerine bakmayın mining yapacak adamda hazırda bekliyor kırılır bir şekilde ben alayımda yapılmazsa da piyasası artar yüksekten satarım diye bekliyorlar.
Vallaha benim diyebileceğim çok fazla bir şey yok biz burada ne kadar uzun yazılar yazarsak yazalım ne Türkiye'de ne de yurt dışında hiç bir şey belli değil yanlış hatırlamıyorsam bir ülkede 500 dolardan satılmış RTX3050 kartı.Çıkınca fiyatı,stok durumu, göreceği ilgi her şeyi öğreneceğiz ama umarım bu kart 1050 kartı gibi uzun süre götürecek uygun fiyatlı bir kart olur.Tabii şuan da en kötüsü hazırlanmak doğru olur fakat bu kart 6500 gibi bir fiyattan çıkarsa bile büyük tepki yer.Gerçi kart daha kimsenin eline ulaşmadan sırf GTX1660 süper ile aynı gücü veriyor diye f/p amaçlı çıktığını düşünmeden aşağılamış bile fazla fiyattan çıkarsa daha bile kötü yorumlar alır.
Orası öyle biz şuanlık ilk çıkış fiyatından bahsediyoruz biliyorsun ki 6500XT yanlış hatırlamıyorsam 3300 tlden çıkış yaptı aynı durum buradada söz konusu.
Örneğin şuan EVGA markası OC olmayan ekran kartlarını 250 dolardan satışa çıkardı,OC olan modelleri 330 dolardan, kura vurarak ve üstüne vergilerini ekleyerek tahmini bir çıkış fiyatı aklımızda oluşturabiliyoruz. Tabii ki yurt dışında EVGA markasının tüm stokları çok kısa sürede eridi.
Hocam ben umuyorum ki ilk çıkış fiyatı değilde genel fiyatı 4500TL olur.Ben kartın fiyatı daha belli değil diye kendi elimdeki kartı satışa bile koymadım.

Vallaha benim diyebileceğim çok fazla bir şey yok biz burada ne kadar uzun yazılar yazarsak yazalım ne Türkiye'de ne de yurt dışında hiç bir şey belli değil yanlış hatırlamıyorsam bir ülkede 500 dolardan satılmış RTX3050 kartı.Çıkınca fiyatı,stok durumu, göreceği ilgi her şeyi öğreneceğiz ama umarım bu kart 1050 kartı gibi uzun süre götürecek uygun fiyatlı bir kart olur.Tabii şuan da en kötüsü hazırlanmak doğru olur fakat bu kart 6500 gibi bir fiyattan çıkarsa bile büyük tepki yer.Gerçi kart daha kimsenin eline ulaşmadan sırf GTX1660 süper ile aynı gücü veriyor diye f/p amaçlı çıktığını düşünmeden aşağılamış bile fazla fiyattan çıkarsa daha bile kötü yorumlar alır.

Hocam ben umuyorum ki ilk çıkış fiyatı değilde genel fiyatı 4500TL olur.Ben kartın fiyatı daha belli değil diye kendi elimdeki kartı satışa bile koymadım.
Aynı şekilde elimde bulunan karta(rx570 8gb) 8kya alıcı var ama ne olur ne olmaz diye satmıyorum. Çok yüksek fiyatlardan bir satış olursa çok büyük tepki yerler.

Aynı şekilde elimde bulunan karta(rx570 8gb) 8kya alıcı var ama ne olur ne olmaz diye satmıyorum. Çok yüksek fiyatlardan bir satış olursa çok büyük tepki yerler.
Hocam siz yine 8k gibi bir fiyata satabiliyorsunuz bende 1650 var ve 3500-4000TL arasına satabiliyorum üstüne bir de lise öğrencisiyim biriktirdiğim harçlıklardan fazlası olmadığı için yüksek fiyattan satmaları en çok da benim gibileri etkiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı