ECS G31T-M7 Anakart ve E5450 Uyumu

Reige

Hectopat
Xeon E5450 tarzı 771 işlemcileri modlayıp 775 yapıyorlar. Monte edip neden denemediniz?

Xeon E5450 tarzı 771 işlemcileri modlayıp 775 yapıyorlar. Monte edip neden denemediniz?
Ben sadece AliExpress üzerinden satın aldım adama da ana kartımı söyledim uyumlu mu diye değil iptal ettim dedi. Nasıl modlanıcağı hakkında fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sadece aliexpress üzerinden satın aldım adama da ana kartımı söyledim uyumlu mu diye değil iptal ettim dedi nasıl modlanıcağı hakkında fikrim yok
Onlar modlama işini yapıyor zaten siz yapmıyorsunuz. Benim anakartımda 775 pin ve yaklaşık 1 senedir sorunsuz kullanıyorum.

Neden o zaman yukarda linkini attığım adam olmaz diyip iptal etti başka satıcıdan mı almam gerekiyor
İlk açıklamada siz iptal ettiniz gibi anladım kusura bakmayın. Farklı satıcıdan alın.

İnternetten araştırır da öyle alır insan. Direk niye gidip alıyorsunuz ki?

Sitede CTRL+F yapıp kendi anakart modelini tam ve doğru bir şekilde yaz. Revizyon numarasına kadar. Eğer o anakart listede varsa tamam. Al. O BİOS'u indir. BIOS mod işini yap.

Yapmazsan olmaz. Yapması riski. İnternetten araştır nasıl oluyor bu işler diye.

İnternetten araştırır da öyle alır insan. Direk niye gidip alıyorsunuz ki?

Sitede CTRL+F yapıp kendi anakart modelini tam ve doğru bir şekilde yaz. Revizyon numarasına kadar. Eğer o anakart listede varsa tamam. Al. O BİOS'u indir. BIOS mod işini yap.

Yapmazsan olmaz. Yapması riski. İnternetten araştır nasıl oluyor bu işler diye.
Dostum bu sitede G31T-M çıkıyor m7 çıkmıyor. Diğer arkadaş satın aldığın yer zaten modlama işini yapıyor demiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın attığı site BIOS modlaması için. Karıştırmış olabilir. İşlemci halihazırda modlu olarak geldiği için böyle bir BIOS modlaması yapmanız gerekememektedir. Windows 10 kuracaksanız gereklidir.

Arkadaşın attığı site BIOS modlaması için. Karıştırmış olabilir. İşlemci halihazırda modlu olarak geldiği için böyle bir BIOS modlaması yapmanız gerekememektedir. Windows 10 kuracaksanız gereklidir.

Eğer BIOS Mod yapmazsanız:
  1. Sıcaklık Sorunları (100 derece)
  2. Stabil çalışmama
  3. Ayarsız voltaj
Gibi sorunlarla başbaşa kalır. O yüzden hazır modlu işlemci alması, BIOS modlamanın gereksiz olduğu gibi bir yanlış anlaşılmaya yol açma.

BIOS mod yapılmak zorunda değildir. Ama çok fazla soruna yol açacaktır. İşlemci modlu olsa bile bu sorunların önüne geçilmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı