ECS G31T-M7 Anakart ve E5450 Uyumu

Eğer BIOS Mod yapmazsanız:
  1. Sıcaklık Sorunları (100 derece)
  2. Stabil çalışmama
  3. Ayarsız voltaj
Gibi sorunlarla başbaşa kalır. O yüzden hazır modlu işlemci alması, BIOS modlamanın gereksiz olduğu gibi bir yanlış anlaşılmaya yol açma.

BIOS mod yapılmak zorunda değildir. Ama çok fazla soruna yol açacaktır. İşlemci modlu olsa bile bu sorunların önüne geçilmiyor.
İşlemciyi aldığımdan beri Windows 10 kurana kadar herhangi bir BIOS modlaması veya güncellemesi yapmamıştım ve herhangi bir problemle de karşılaşmadım. Sıcaklık değerlerim gayet uygun ve stabil.

Ctrl+F yaparak arat. Ben buldum sen nasıl bulamadın? MSI, Gigabyte markalarının altında değil CTRL+F yaparak arattığında bulabileceğin şekilde.

Düzenleme: Sadece M varmış fakat M7'de sıkıntı olacağını düşünmüyorum yine de Google'da kısa bir araştırma ile bulabilirsin sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ecs G31t-M çıkıyor ve bu farklı bir ana kart galiba benimki M7.

Dostum çok araştırdım M7 hakkında bir şey bulamadım sadece m olur mu hiç bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim.

Burada yazılanları okumanı tavsiye ederim.

Yani şimdi ben bu işlemciyi başka bir satıcıdan modlu olarak alacağım. O benim ana kartım için 775 pine uygun olarak gelecek gelene kadar da kendi ana kartımın BIOS'unu güncellemem gerek diyorsun diye anladım o da buradan oluyor sanırım. Doğru muyum? ECS > G31T-M7 (V1.0)

yani şimdi ben bu işlemciyi başka bir satıcıdan modlu olarak alıcam o benim ana kartım için 775 pine uygun olarak gelicek gelene kadar da kendi ana kartımın biosunu güncellemem gerek diyosun diye anladım o da burdan oluyor sanırım doğru muyum? ECS > G31T-M7 (V1.0)
Doğru.
başka bir satıcıdan modlu olarak alıcam
çoğunluğu düz satmıyor zaten hepsi modlu olarak satıyor.
Ek olarak belirteyim: İşlemciyi almadan önce BIOS güncellemeden deneyin. Çalışırsa sıkıntı olmaz direk devam edersiniz. Baktığım başka sitelerde BIOS güncellemesine dair bir bilgiye rastlamadım.

O kadar yazı yazdım bir kelimeye bakıcaktım. Telefon da yan sayfa açıp baktım geri geldim hepsi silinmiş😞

70 Xeon işlemci için normal olarak görüyorum. 40-60 TL arasına yine Aliexpress'ten kule tipi soğutucu alırsanız daha da ferahlatırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı