ECS G31T-M7 Anakart ve E5450 Uyumu

Okumak için sabırsızlanıyorum dostum bir daha yazarsın ya o kadar bilgi yok ki bu konuda ne yapıcağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi var aslında da sahip olduğun anakart hakkında bilgi yok. Benim söylediğim takılacak ve çalışacak bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
okumak için sabırsızlanıyorum dostum bir daha yazarsın ya o kadar bilgi yok ki bu konuda ne yapıcağımı bilmiyorum
Bu anakartı bende kullandım Xeonlar daha piyasada fazla popüler olmadan önce almıştım( Xeon E5440). ECS G31T-M7 anakartıma modlu bios yüklemeden direkt takmıştım. Normal bir şekilde açılmıştı özelliklere girmiştim açılır açılmaz ve orda Xeon'u görmüştüm. Sonra bilgisayar dondu ve bilgisayarı kapattım. Bende eski işlemcimi takıp modlu bios arayışına girdim genius sitesinde yoktu. Bir sitede buldum yükledim ve Xeon işlemciyi takıp açtım. Her şey normaldi sonra mavi ekran hatası aldım. Youtube'daki İsmail TPC hastanesi adlı kanaldaki abiden yardım istedim. Bana modlu bios attı ve kurdum yine işe yaramadı en az 5 kere format atmışımdır Win 8,8.1,10 bunlarda mavi ekran alıyordum. Win 7 yüklediğimde bir sıkıntı yaşamadım. Format attıktan sonraki o acaba sıkıntı çıkacakmı ? Heycanı ne kadar güzel olsa da mavi ekran yedikten sonra ki hayal kırıklığı anlatılmaz.
Bir çözüm bulamadım. Elime Asus P5B anakart geçmişti modlu bios yüklüyüp windows 10 yüklemiştim. Bu sefer daha başka sıkıntılar yaşamıştım ( RAM görmeme ve her açılışta bios sıfırlanma gibi). Bana Xeon işlemci haram gibiydi ne yaptıysam kullanamadım. Bence Xeon yerine AliExpress'den Q9500 alabilirsiniz geçen gün 95TL civarına görmüştüm. Anakart zaten 4GB RAM destekliyor. 4GB RAM ile oynuya bileceğiniz oyunlarda Q9500 yeter diye tahmin ediyorum. Ekrankartınızı bilmiyorum ama darboğaz olucağını düşünmüyorum.
QuadCore Q9500
TRY 96.62 | Intel Core 2 Quad Q9500 2.8 GHz Dört Çekirdekli İŞLEMCI İşlemci 6 M 95 W LGA 775

Karışıklık olmasın diye söylüyorum US $18.9 |Tahmini Teslimat Zamanı bu modlu dediğin 775 pinli alacak olduğum işlemci bu da ECS > G31T-M7 (V1.0) BIOS güncelleştirmesi yapmam gerekirse yapıcağım yer değil mi? Diğer sitedeki G31t-M değil bahsettiğimiz.
Attığın linkte normal bios var modlu bios değil.
Şunuda belirtiyim işlemci modlaması fiziksel modlamadır. LGA775 için sticker
images.jpeg

LGA775 anakarta takılabilmesi için çentik açılır.
E5450-e5450-Quad-Core-3-0-GHz-12-MB-SLANQ-SLBBM-I-lemci-LGA-775-anakart.jpg_640x640.jpg

Bios modlaması ise yazılımsal bir işlemdir.
İşlemcinin daha stabil çalışabilmesi için LGA775 Anakarta uygun yazılımsal modlama yapılır.

Son düzenleme:
Gerekeni zaten arkadaşlarımız yazmışlar :D
İşlemci zaten modlanarak geliyor. BIOS güncellemesi yapman iyi olur ama mutlaka yapman gerekmez diye düşünüyorum.

Bu anakartı bende kullandım Xeonlar daha piyasada fazla popüler olmadan önce almıştım( Xeon E5440). ECS G31T-M7 anakartıma modlu bios yüklemeden direkt takmıştım. Normal bir şekilde açılmıştı özelliklere girmiştim açılır açılmaz ve orda Xeon'u görmüştüm. Sonra bilgisayar dondu ve bilgisayarı kapattım. Bende eski işlemcimi takıp modlu bios arayışına girdim genius sitesinde yoktu. Bir sitede buldum yükledim ve Xeon işlemciyi takıp açtım. Her şey normaldi sonra mavi ekran hatası aldım. Youtube'daki İsmail TPC hastanesi adlı kanaldaki abiden yardım istedim. Bana modlu bios attı ve kurdum yine işe yaramadı en az 5 kere format atmışımdır Win 8,8.1,10 bunlarda mavi ekran alıyordum. Win 7 yüklediğimde bir sıkıntı yaşamadım. Format attıktan sonraki o acaba sıkıntı çıkacakmı ? Heycanı ne kadar güzel olsa da mavi ekran yedikten sonra ki hayal kırıklığı anlatılmaz.
Bir çözüm bulamadım. Elime Asus P5B anakart geçmişti modlu bios yüklüyüp windows 10 yüklemiştim. Bu sefer daha başka sıkıntılar yaşamıştım ( RAM görmeme ve her açılışta bios sıfırlanma gibi). Bana Xeon işlemci haram gibiydi ne yaptıysam kullanamadım. Bence Xeon yerine AliExpress'den Q9500 alabilirsiniz geçen gün 95TL civarına görmüştüm. Anakart zaten 4GB RAM destekliyor. 4GB RAM ile oynuya bileceğiniz oyunlarda Q9500 yeter diye tahmin ediyorum. Ekrankartınızı bilmiyorum ama darboğaz olucağını düşünmüyorum.
QuadCore Q9500
TRY 96.62 | Intel Core 2 Quad Q9500 2.8 GHz Dört Çekirdekli İŞLEMCI İşlemci 6 M 95 W LGA 775

Attığın linkte normal bios var modlu bios değil.
Şunuda belirtiyim işlemci modlaması fiziksel modlamadır. LGA775 için sticker
Eki Görüntüle 394060
LGA775 anakarta takılabilmesi için çentik açılır.
Eki Görüntüle 394065
Bios modlaması ise yazılımsal bir işlemdir.
İşlemcinin daha stabil çalışabilmesi için LGA775 Anakarta uygun yazılımsal modlama yapılır.

Hele şükür mantıklı bir yorum.

Xeon işlemci senin veya başka birisinin anakartında %100 çalışacak diye bir şey yok. Xeon demek sorun demek. Al adam akıllı bir C2 Quad işlemci. Xeonla falan uğraşma. Q8300 fazlasıyla yeter. Yada, biraz araştırdım. Q6600 alıp OC ile baya üst seviyelere kadar çıkan çok kullanıcı var.

Karar senin.

Hele şükür mantıklı bir yorum.

Xeon işlemci senin veya başka birisinin anakartında %100 çalışacak diye bir şey yok. Xeon demek sorun demek. Al adam akıllı bir C2 Quad işlemci. Xeonla falan uğraşma. Q8300 fazlasıyla yeter. Yada, biraz araştırdım. Q6600 alıp OC ile baya üst seviyelere kadar çıkan çok kullanıcı var.

Karar senin.
Xeon demek sorun demek konusunda yanlışınız var. Benim tanıdığım bi çok kişi kullanıyor sorunsuz bir şekilde. Bende İnşallah 1-2 ay içerisinde alacağım.

Bu konu benim de aklımı çok karıştırıyor. Bu anakart + xeon 5450 + gtx 750ti üçlüsünü çok methediyorlar birçok başlık altında. Benim de alasım geldi ama bu başlık altında da anakart ile xeon 5450 uyumsuzluğundan bahsetmişsiniz. Tedirgin oldum açıkçası. Kullanmış, deneyimlemiş arkdaşlar bizi biraz daha bilgilendirirse çok güzel olur.

Bu konu benim de aklımı çok karıştırıyor. Bu anakart + xeon 5450 + gtx 750ti üçlüsünü çok methediyorlar birçok başlık altında. Benim de alasım geldi ama bu başlık altında da anakart ile xeon 5450 uyumsuzluğundan bahsetmişsiniz. Tedirgin oldum açıkçası. Kullanmış, deneyimlemiş arkdaşlar bizi biraz daha bilgilendirirse çok güzel olur.
Ben kullandım Xeon E5440 ile sorun yaşadım. Bana kalırsa 96TL'ye Q9500 alın kafanız rahat olsun. Bu anakartın genius sitesinde modlu biosu yok. Sorunlarımı üstte yazdım okursan bilgi edinebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı