ECS G31T-m7 anakarta güçlü işlemci tavsiyesi

Arda983

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleme:
Uyar, fakat Q6600 yeterli bir işlemci değil. Onun yerine Q8200 veya Q9550 alabilirsiniz. Eğer Q9550 alırsanız yanına bir de kule tipi güzel bir soğutucu alıp OverClock yapabilirsiniz.
Soğutucu olarak XIGMATEK Dark Knight almanızı önermem ne yazık ki. Neden yazdın bunu diyeceksiniz, çünkü 8200 işlemcime bu soğutucuyu almıştım çok övgüler nedeniyle.
İşlemcinin termal macunu yeterli düzeyde olmasına rağmen ne yazık ki sürekli olarak donma ve kasma sorunu yaşadım. İşlemci sürekli olarak ısındı.
LGA775 soket için tam olarak uyumlu bir soğutucu bulmanız lazım ve bunu titizlikle yapmanız gerek. Çünkü soket yapısına uysa bile her soğutucu yeterli performansı veremiyor.

Hiç gerek yok.

Çin'den bir tane Xeon E5450 alıyorsunuz. İşlemcinin lakabı FX tokatlayandır. AMD Bulldozer serisinden daha güçlüdür.

Peki ben Q8200 alsam düzgün bir soğutucu bulabilirmiyim?

Cooler Master XDREAM i117 isimli soğutucu size önerebilirim. Stok soğutucuya göre çok daha iyi.
O işlemciye kule tipi değmez açıkçası, Q9550 daha iyi ona kule tipi alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı