i7 12700H ısınıyor

enscskn01

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm.
Laptop: Acer Nitro 5 modeli olan 4060 i7 12700H'lı modeli aldım.
Ama işlemci normalden fazla ısınıyor gibi oyunlarda ekran kartı 60'larda gezerken sıcaklığı işlemci 85-90 arası hatta bazen 92 falan oluyor. İşlemci kullanımda %60-70 arası geziyor. İşlemci %100 de kullanmıyor.
Normal kullanımda ise 80ları görüyor. Sebebi sizce nedir?

Not: BIOS en güncel sürümde.

Adsız.png

Normal kafana takma. Laptopun altını yükselttiğinden emin ol sadece. Ek olarak 8 GB hiçbir şeyine yetmez en yakın zamanda minimum 16 tercihen 32 yap RAM'ini. Evde kullanıyorsan MUX Switch'te açmanı tavsiye ederim görüntü kaliten artar masaüstünde.

Normal kafana takma. Laptopun altını yükselttiğinden emin ol sadece. Ek olarak 8 GB hiçbir şeyine yetmez en yakın zamanda minimum 16 tercihen 32 yap RAM'ini. Evde kullanıyorsan MUX Switch'te açmanı tavsiye ederim görüntü kaliten artar masaüstünde.
Ram yükseltecem yakın zamanda. Laptobu altını yüksekte tutuyorum zaten. Garip geldi soğutucu işlemciyi sogutamiyor mu acaba

RAM yükselteceğim yakın zamanda. Laptopu altını yüksekte tutuyorum zaten. Garip geldi soğutucu işlemciyi sogutamiyor mu acaba?

Hocam sorun nasıl şu anda bende de aynı laptop var işlemci oyun içinde 90 ile 100C arasında geziyor hatta arada bir 100 dereceyi bile gördüm.

Ram yükseltecem yakın zamanda. Laptobu altını yüksekte tutuyorum zaten. Garip geldi soğutucu işlemciyi sogutamiyor mu acaba
3 ay önce aldım laptobu daha

Yeni konular

Geri
Yukarı