ECS G31T-M7 anakarta parça takviyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert

Megapat
Makaleler
9
Merhaba arkadaşlar ve Recep abi. Canlı yayında konu aç dedin açıyorum. Benim 2009'dan kalma (parçalarına baktığımda 2007 falan diyodu) bir bilgisayarım var. O zamanlar cahilliğime gelmişim marka pc aldım :D . 2 yıl garantisi bittiğinde kasayı açtığımda geçirdiğim ilk şok anakartın dandik, ekran kartının OLMAMASIYDI. 2 yıldır onboarddan girdiğime inanamıyordum. Sistemimi yazıyım önce:

Kod:
İntel Pentium Dual Core E2180
ECS G31T-M7 (V1.0)
[COLOR=#ff0000]Onboard 256 mb ekran kartı (Intel GMA 3100)[/COLOR]
Maxtor 160 GB 5400 rpm harddisk.
[COLOR=#ff0000]350 watt psu (Power Man diye dandik bi marka)[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Kigston 1 GB DDR2 Tek Modül RAM[/COLOR]
DVD writer xD

Şimdi ben değiştirmek istediğim parçaları yazdım. Fazla bir bütçem de yok çünkü yakın bir zamanda Pc toplayacağım. Bütçem sadece ekran kartı ve ram için 250 TL (zorlarsa 300) güç kaynağını ben almayacağım. Almak istediğim parçalar:

Kod:
Hi Level 4 GB (2x2GB) Çift modül 800 mhz DDR2 RAM
HIS Radeon HD 4670
400 watt güç kaynağı (bütçeme girmiyor)

Zaten çok yeni oyunlar oynamam. O yüzden gidip HD 7000 veya 6000 serisi önermenin bana göre pek bir manası yok :D. Çünkü Directx 11 destekli oyunlar da oynamayacağım. Oynarsam da ne olacak görüntü manyağı değilim :D. GTA San Andreas'ı High ayarlarda açsın yeter. HD 3450 bile Anti Aliasing hariç high ayarda 40 civarında fps alıyor.

Toplayacağım ilk PC'de Diablo III oynamak istiyorum fakat bu PC'de de düşük ayarlarda belki. Sizden başka tavsiyeler de istiyorum. Bir de başka bir sorum anakartın kitapçığında falan PCI Express'in 1.1 gibi şeyler yazıyor olması. İçime bir kurt düştü :confused:. Tabi onuda takmıyorum çünkü E2180'den öte darboğaz yapabilecek pek bir parça yok :D . Sadece Recep abi'den değil başka forum sakinlerinden de tavsiyeler bekliyorum.

NOT: Bu mesaj içtenlik hat safhada yazılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI Express 1 in 2 den farkı şu :

2 si daha çok güç kaynağı sunabiliyor. Ama bu güç konusunda sıkntı yaratmayacaktır çünkü daha fazla güç isteyen kartlarda ek besleme yerleri mevcut.

Bütçeni her zaman en yüksek fiyattan değerlendiririm :D 300 liran olduğunu düşünerek tavsiyede bulunacağım.

Ekran kartı olarak 220 TL lik bütçeni bu alete ayırabilirsin. Oyun delisi değilim demişsin. Ama yinede bu ekran kartı ile yeni oyunları orta ayarda oynayabilirsin.
VATAN COMPUTER - ASUS - HD6670 GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - Ekran Kartı

Ram konusunda da anakartın DDR2 destekli olduğu için mecburen DDR2 uyumlu ram önereceğim. Ama ileride anakartını yükselttiğinde bu ramleri de değiştirmen gerekecek.
VATAN COMPUTER - KINGSTON - 2GB DDR2 533MHz CL4 Tek Modül Ram - Ram

Ama yanlışın var sanırım hiç DDR2 kullanmadın 667 veya 800 mhz destekliyor benim anakartım. :) ve ben 4 GB ram istiyorum. İleride değiştirmem gerekeceğini biliyorum.

Fakat 300 TL'ye 4 GB ram de giriyor dikkatini çekerim...

Recep abiyi dinlemiyorsunuz.... G31 yongasetli anakarta YATIRIM YAPILMAZ! Verilen paraya yazık olur.... Ekran kartı ve RAM'le olmaz bu işler. Anakartın G41 olsaydı ikinci el Q serisi 4 çekirdek işlemci önerebilirdim ama G31 yongasetin olduğu için alacağın işlemcidende performans alamassın zaten bütçende yok. Kısacası o bütçeyle o sisteme yatırım yapamassın... Yapsanda neredeyse hiç bir fark olmaz....

m3Rt bana çok bilmişlik taslama. O kadar akıllı olsan o sisteme yatırım yapmazdın zaten.

Ayrıca madem çok iyi biliyorsun neden soruyordun ? Her insna gibi benim de dalgınlığıma gelebiliyor.
Aynı anda birçk sekme açıkken linkleri karıştırmış olamaz mıyım ?

Ayrıca ekran kartından arda kalan paran 80 TL olacak ve bu parayla 4 GB DD2 bellek alamassın. 40 liraya 2 GB dd2 bellek yok.
O kadar ısrarcıysan 80 liraya 4 gb dd2 belleklerin linkini at da görelim.

@OmerGndz Bir konuda sende haklısın. Alacağım parçaları şimdilik bu pcye takacağım. Sonrasında kendime pc toplayınca bu parçaları tanıdığıma vereceğim o kullanacak. Yani şart :)

@BilgisayarKurdu Burda senin yaptığın küçük bir olayı büyütmek. İstersen bende yazabilirim yani. Benim anakartımı kötülüyorsun sende ? Biliyorum kötü ama Ben Hard Core oyuncu değilim ki ? Ayrıca 6670 alacağımı kim söyledi ? 80 TL 'ye DDR2 4 GB ram olmayacağını ikimiz de biliyoruz. Ekran kartından düşebilirdin bana tavır yapacağına !

Sakin olun ya para senin paran ne yapacağına sen karar verirsin burda sana sadece öneri yapıyoruz belli ki BilgisayarKurdu arkadaşımız ters bi zamanında okumuş tepkini herkes birbirine anlayış göstersin... Madem kafanda böyle bir plan var ve şartladın al o zaman.Ama biz sana bunun hiç bir işine yaramıyacağını, bazı oyunları yine oynayamayacağını söylüyoruz...

Zaten her oyunu oynamak istemiyorum ki. Gta san andreasi full acsa yeter.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı