ECS H61H2-MV UEFI Desteği

Çözüm
Anakartınızın UEFI desteği var. Bunu öğrenmek için kullanma kılavuzundan yararlanabilirsiniz.

Boot Mode ayarını UEFI yapmanızı öneririm. Lakin ekran kartınız UEFI desteklemiyor olabilir. O yüzden CSM açık kalsın.

Operation System Select altından Windows 8 seçin. Bu işlem CSM'yi kapatıp sistemin görüntü vermemesine sebep olursa BIOS tekrar Windows 7 ayarına geçebilir. Bu durumda yine Windows 7 kalsın ama aşağıdan Boot Mode Select ayarını dediği gibi UEFI yapın. Böylece GPT destekli UEFI kurulum yapabilirsiniz.

395519
250 GB'ı bölmeye gerek yok. Windows'u SSD'ye kurarsınız, HDD'niz varsa onu da yedek için kullanırsınız.
O mantık sormamıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep Baltaş'ın bu rehberin'de yeni sisteme kurucaksanız "UEFI için GPT bölüm düzeni" filan demişti eski ise "BIOS yada MBR için bölüm düzeni" seçin dedi. Hangisini seçmeliyim ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPT seçeceksiniz.
Emin misiniz? Son videolarını izledigimde intelin 4.nesilniden beri gpt destekliyormuş benim işlemcim intel i3 3220.
Yasak mı etiketlemek bilmiyorum ama @Recep Baltaş umarım yardım eder. Yanlış kurulum yapmak istemem tam olarak ne olur yanlış kurulum yaparsam bilmiyorum.
  • i3 3220
  • 860 EVO 250 GB
  • H61H2 MV anakartına

Hangi tür kurulum yapmalıyım UEFI üzerinden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi video?
Anakartının UEFI desteği varsa kurarsın.
i7 3770K ile ben UEFI kurulum yapıyordum[emoji57]

Sent from my LG-H850 using Technopat mobile app

Bu video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartınızın UEFI desteği var. Bunu öğrenmek için kullanma kılavuzundan yararlanabilirsiniz.

Boot Mode ayarını UEFI yapmanızı öneririm. Lakin ekran kartınız UEFI desteklemiyor olabilir. O yüzden CSM açık kalsın.

Operation System Select altından Windows 8 seçin. Bu işlem CSM'yi kapatıp sistemin görüntü vermemesine sebep olursa BIOS tekrar Windows 7 ayarına geçebilir. Bu durumda yine Windows 7 kalsın ama aşağıdan Boot Mode Select ayarını dediği gibi UEFI yapın. Böylece GPT destekli UEFI kurulum yapabilirsiniz.

395519

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı