Eczacılık bölümü nasıldır?

Silver1 4ever

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bu sene üniversite hazırlık senem. Fakat daha aklıma herhangi bir meslek oturmadı. Bunun için biraz geç kaldım ama birkaç meslek araştırdım ve eczacılık gözüme çarptı. İnternette eczacılık okumanın çok zor olduğu vs. gibi bir sürü bilgi var fakat bu konu üstünde çok fazla bilgi kirliliği var. Eczacılık okuyup bitirmiş ve işe girmiş ya da şu an hala okumakta olanlar bölümün zorluğu, iş olanakları, mesleğin zorluğu, maaşlar vb. konularda bilgi verebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.

Gözüne çarpan bölümü seçmek yerine deneme netlerine bakıp potansiyel sıralamana göre bölüm seçmeni tavsiye ederim.

Bunun dışında eczacılıkta okumuyorum ama eczacılık kimya işi, bol bol organik kimya görürsün. Ayrıca mezun olunca tek alanın eczane açıp çalışmak değil ve eczane açmak da o kadar kolay değil, şartları ve sınırlandırmaları var. İlçelerin eczane kotası oluyor. Bunun dışında da ilaç sektöründe çalışabilirsin mezun olunca ama orada da kimya mühendisleri de iş buluyor, iş bulmanın kolaylığını zorluğunu bilmiyorum. Ayrıca ilaç depolarında da çalışabiliyormuş, onun da hakkında bilgim yok, anahtar kelimeler benden araştırması senden.

Geri
Yukarı