Edebiyat hocası işlemediğimiz yerden sordu

9. sınıfta sizin de dediğiniz gibi "X" yazarının ilk eseri gibi bir bilgi yok, doğal olarak attığım resimlerdeki bilgi olacak. Bence bunda anlaşılmayacak bir şey yok.:)

O zaman neden var diyorsunuz.
Attığın resimlerdeki bilgi ile sorulanın alakası bile yok biri yazarın biyografisine diğeri Türk edebiyat tarihi ile alakalı.

O zaman neden var diyorsunuz.
Attığın resimlerdeki bilgi ile sorulanın alakası bile yok biri yazarın biyografisine diğeri Türk edebiyat tarihi ile alakalı.
9. Sınıfta sizin de dediğiniz gibi "X" yazarının ilk eseri gibi bir bilgi yok, doğal olarak attığım resimlerdeki bilgi olacak.
Ben normalde biraz anlama kıtıyımdır, Türkçesi çok güzel olan arkadaşlarıma sordum. Aynısını dediler. Ben bile anladıysam bence herkes anlayabilmeli.

Ben normalde biraz anlama kıtıyımdır, türkçesi çok güzel olan arkadaşlarıma sordum. Aynısını dediler. Ben bile anladıysam bence herkes anlayabilmeli.

Dostum sorun da bu zaten anladım dediğini ama dediğin yanlış zaten ve hala çevirmeye çalışıyorsun kabul etsen hiçbir şey kalmayacak ortada, demin Ahmet mithad efendinin ilk eseri müfredatta var diyordun şimdi yok demedim diyorsun.

Dağın başında yaşamıyorsanız bir öğretmenin "Hepiniz düşük alacaksınız." deme ihtimali yok. Sanırsam bir devlet okuluna gidiyorsunuz ve sınıfınız da çok konuşulan ve gırgır-şamata dönen bir sınıf. Öğretmen ders anlatmaya çalışırken bütün sınıf konuştuğu için konular sınava yetişmedi. Siz de çürük incirlerin arasında kaynadınız.

Dostum sorun da bu zaten anladım dediğini ama dediğin yanlış zaten ve hala çevirmeye çalışıyorsun kabul etsen hiçbir şey kalmayacak ortada, demin Ahmet mithad efendinin ilk eseri müfredatta var diyordun şimdi yok demedim diyorsun.
Ben ilk eseri olarak algılamadım diyorum işte hocam, yani ilk hikaye örneği demek istedi diye anladım.

Geri
Yukarı