Edebiyat konuşma sınavında Türk silahlı kuvvetleri envanterindeki tüfekleri tanıtmak mantıklı mı?

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar hoca kendimizin belirleyeceği bir konu, kitap veya herhangi bir şey hakkında konuşmamızı ve konuşmamıza göre puan vereceğini söyledi. Ben çok çabaladım ama konu bulamadım. Aklıma sadece tüfekleri tanıtmak geldi. Çocukluğumdan beri silahlara özel ilgim olduğu için hangisinin hangi mermiyle çalıştığını, hangi ağırlıklarda olduğunu, yivli olup olmadığını ve bu tarz bilgilerini ezbere biliyorum. TSK envanterindeki tüfekleri içeren bir slayt yaptım, o slayttan tüfekleri gösterip kendim anlatarak tanıtmayı düşünüyorum. Sizce bunu kabul eder mi?

Arkadaşlar hoca kendimizin belirleyeceği bir konu, kitap veya herhangi bir şey hakkında konuşmamızı ve konuşmamıza göre puan vereceğini söyledi. Ben çok çabaladım ama konu bulamadım. Aklıma sadece tüfekleri tanıtmak geldi. Çocukluğumdan beri silahlara özel ilgim olduğu için hangisinin hangi mermiyle çalıştığını, hangi ağırlıklarda olduğunu, yivli olup olmadığını ve bu tarz bilgilerini ezbere biliyorum. TSK envanterindeki tüfekleri içeren bir slayt yaptım, o slayttan tüfekleri gösterip kendim anlatarak tanıtmayı düşünüyorum. Sizce bunu kabul eder mi?
Hocanızın konusundan çok anlatım şeklinize bakacak gibi duruyor bence kendinize güveniyorsanız olur.

Aklıma sadece tüfekleri tanıtmak geldi. Çocukluğumdan beri silahlara özel ilgim olduğu için hangisinin hangi mermiyle çalıştığını, hangi ağırlıklarda olduğunu, yivli olup olmadığını ve bu tarz bilgilerini ezbere biliyorum.
Yine kabul görür ama daha sıradan bir konu daha iyi olur, örneğin "sabır,barış,bilgi,cömertlik" vs..

Arkadaşlar hoca kendimizin belirleyeceği bir konu, kitap veya herhangi bir şey hakkında konuşmamızı ve konuşmamıza göre puan vereceğini söyledi. Ben çok çabaladım ama konu bulamadım. Aklıma sadece tüfekleri tanıtmak geldi. Çocukluğumdan beri silahlara özel ilgim olduğu için hangisinin hangi mermiyle çalıştığını, hangi ağırlıklarda olduğunu, yivli olup olmadığını ve bu tarz bilgilerini ezbere biliyorum. Tsk envanterindeki tüfekleri içeren bir slayt yaptım, o slayttan tüfekleri gösterip kendim anlatarak tanıtmayı düşünüyorum. Sizce bunu kabul eder mi?

Gereksiz olur bence.
Sonuçta 1 sınıfı komple sınav yapiyor ve Max kişi başı 4-5 dk sürüyor.

Empati konusunu seçin gitsin.

Hocanın anlayışlı olmasına bağlı, bence hoş olur. Genel olarak konuya hakimiyetinize ve akıcı konuşmanıza bakıyorlar diye biliyorum. Slayt yapanı hiç görmemiştim, hocanızın numarası falan varsa bence sorabilirsiniz slayt konusunda.

Hocanın anlayışlı olmasına bağlı, bence hoş olur. Genel olarak konuya hakimiyetinize ve akıcı konuşmanıza bakıyorlar diye biliyorum. Slayt yapanı hiç görmemiştim, hocanızın numarası falan varsa bence sorabilirsiniz slayt konusunda.

Slayt yapmaya izin veriyor. Benimkinden daha saçma konuları seçenleri de gördüğüm için bunu yapmak istedim. Normalde demokrasi ile ilgili basit bir konuşma yapacaktım ama doğru düzgün ezberleyemedim.

Yaptım ve 95 verdi. Biraz sordu neden bunu seçtiğimi asker olmayı düşünüyorum ilgim var dedim pek sorgulamadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı