Edebiyat ortalaması bir dönem 50 altına düşerse sınıfta kalınır mı?

569992

Decipat
Arkadaşlar, geçen hocaya ortalamam 50+ olursa ama edebiyattan kalırsam sınıfta kalır mıyım diye sordum ve evet dedi. Arkadaşlarım demişti bana da. İlk dönem ortalamam 78. Edebiyat ortalamam 63. Edebiyatım feci derecede kötü, bu notları şans ile aldım diyebilirim, hiçbir şey bilmiyorum.
Şimdi benim edebiyatın ilk dönem ortalaması 63 ya, 2. dönem 37 olursa yine geçer miyim? Arkadaşlarım kalırsın diyor ama ben inanmıyorum doğru mudur?

Ortalaman 50 üstü ise sıkıntı olmaz diye biliyorum.

Hocam 50 altı ise borçlu geçiyosunuz diye biliyorum mezun olmadan önce sınav olup o şekilde geçebiliyosunız.

Arkadaşlar, geçen hocaya ortalamam 50+ olursa ama edebiyattan kalırsam sınıfta kalır mıyım diye sordum ve evet dedi. Arkadaşlarım demişti bana da. İlk dönem ortalamam 78. edebiyat ortalamam 63. edebiyatım feci derecede kötü, bu notları şans ile aldım diyebilirim, hiçbir şey bilmiyorum.
Şimdi benim edebiyatın ilk dönem ortalaması 63 ya, 2. dönem 37 olursa yine geçer miyim? Arkadaşlarım kalırsın diyor ama ben inanmıyorum doğru mudur?

50 altına bir not almıştım ve sorumluluk sınavına çagırıyorlar 3 ay tatilinin sonuna doğru büyük iht sistem değişti mi bilmiyorum.

Sınıfta kalmazsın edebiyattan sorumlu geçersin. Yani kaldığın dönemin edebiyat dersini vermek için sonraki dönemler verene kadar sınava girersin. Veremezsen mezun olamazsın.

Geri
Yukarı