Edebiyattan kaldım

Blacksidemre

Megapat
Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Başlıkta gördüğünüz gibi Edebiyattan 48 ile kaldım. 90 beklediğim sınav 26 geldi ve şoka girdim. Neredeyse dil bilgisi sorulmuştu ve 3 klasik soru vardı. 1 gece boyunca not çıkartıp sorularla uğraştım ama düşük nottan kurtulamadım. Performansımı da 50-70 girmiş. Ulan insafsız, zaten ders te açmıyorsun. Bari performansı yükseltseydin. Akşam olsun, zaten konuşacağım not hakkında.

Sınıftaki herkes döküldü. En yüksek alan arkadaşım 56 almış. Ve kendisi de kağıdı doldurmuştu. Sınıf ortalaması 36. Normal ortalamayı çok oynatmadı. 80'den 79'a düştü. Tavsiyeniz var mıdır acaba arkadaşlar? 2. sınavlarımız da olacak, onda yükseltmeyi hedefliyorum ama ilk sınav notumuzda hoca hakkımıza girdi. Buna buna hakkımı helal etmiyorum. Okula gelip sınav kağıdıma bakmak istesem müsaade ettirir mi acaba? 90'lık kağıt verdiğime eminim.

Düşüncelerinizi merak ediyorum arkadaşlar. İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocaların neden yazılılarda bu dönem klasik sorduğunu anlamış değilim. Yeğenimde sınavlara girdi Coğrafya hariç hepsini klasik sormuşlar. Bari sallama payı bıraksalarmış. Sen yine de Edebiyat dersinden kalmamaya çalış, ikinci dönem mutlaka düzelt. Malum baraj ders, diğer dersler her ne kadar önemli olsada onları vermezsen sorumlu geçiyorsun ama Edebiyat dersini vermezsen diploma alamıyorsun.

Geçmiş olsun Emre. Cidden öğretmenlerin amacı nedir anlamam. Bize hoca o kadar kolay sordu ki hayatımda Edebiyat'ta 80 üstü not alamayan ben, 97 aldım. En iyisi dediğin gibi sınıf öğretmenine danış. o bir çözüm yolu bulacaktır.

Müdürümüz çok cevval bir adam. Ona sormaya korkuyorum. Sınıf hocama sorsam olmaz mı acaba?
Bence korkmaya gerek yok. 12. sınıfta birini nasıl sınıfta bırakıyor ki hocanız? Müdür bir güzel haddini gösterir bence.

Yine de sınıf öğretmeniniz de halledebilir durumu. Geçen yıl bizim okulda da aynısı olmuştu. Müdür geçirmişti çocuğu.

Hocaların neden yazılılarda bu dönem klasik sorduğunu anlamış değilim. Yeğenim de sınavlara girdi Coğrafya hariç hepsini klasik sormuşlar. Bari sallama payı bıraksalarmış. Sen yine de Edebiyat dersinden kalmamaya çalış, ikinci dönem mutlaka düzelt. Malum baraj ders, diğer dersler her ne kadar önemli olsa da onları vermezsen sorumlu geçiyorsun ama Edebiyat dersini vermezsen diploma alamıyorsun.

Abim, işin komik tarafı ben sayısalcı adamım. Öğretmen de bunu biliyor. Bari bu açıdan yardımcı olursun ya. Üstüne üstlük son sınıfım, YKS'ye hazırlanıyorum. OBP için çalışıyorum sadece ama çalışmama yazık ya.

İkinci dönem sınavlarımız full klasik olacak maalesef. Fizikçi Google Classroom'dan şöyle yazmıştı :

"Sınavda doğru yanlış ve boşluk doldurma olmayacaktır. Full klasik ağırlıklı olacaktır."

Bazen öğretmenleri hiç anlayamıyorum ya :(

Abim, işin komik tarafı ben sayısalcı adamım. Öğretmen de bunu biliyor. Bari bu açıdan yardımcı olursun ya. Üstüne üstlük son sınıfım, YKS'ye hazırlanıyorum. OBP için çalışıyorum sadece ama çalışmama yazık ya.

İkinci dönem sınavlarımız full klasik olacak maalesef. Fizikçi Google Classroom'dan şöyle yazmıştı :

"Sınavda doğru yanlış ve boşluk doldurma olmayacaktır. Full klasik ağırlıklı olacaktır."

Bazen öğretmenleri hiç anlayamıyorum ya :(
Öğretmenlerin hiç acıması yok. Bu dönemde bile...

Bence korkmaya gerek yok. 12. sınıfta birini nasıl sınıfta bırakıyor ki hocanız? Müdür bir güzel haddini gösterir bence.

Yine de sınıf öğretmeniniz de halledebilir durumu. Geçen yıl bizim okulda da aynısı olmuştu. Müdür geçirmişti çocuğu.

Ben yine de ilk önce sınıf hocama sorayım. Eğer çözüm bulamazsam müdüre giderim hocam. YKS varken sorumluluk sınavına hiç giremem.

Yeni konular

Geri
Yukarı