Edge Chromium vs Mozilla Firefox

Microsoft Edge vs Mozilla Firefox

• Microsoft Edge

• Mozilla Firefox

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

unnamedington

Megapat
Makaleler
27
Bir başka tarayıcı karşılaştırmasında "İnsanlık için yapılan" tarayıcı olan Mozilla Firefox ve artık ben de piyasada varım diyen Edge Chromium karşılaştırmasına hoşgeldiniz. Firefox ve Edge kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazabilirler. Ayriyetten sadece bu iki tarayıcı ile alakalı yorumlar gönderilirse seviniriz.

download.jpg

Son düzenleme:
Edge Chromium'u denedim Tracking Prevention falan hoş olmuş ki Firefox'da olan bir özellikti. Ama arayüz olarak Firefox daha çok hoşuma gidiyor. Edge'in tasarımı ister istemez Chrome'u andırıyor. Ayrıca Firefox'ta smooth scrolling daha bir akıcı gibi bende. Yağ gibi akıyor sayfalar, Chrome'da ve iki Edge'de de(default ve Chromium olan) bu deneyimi yaşayamadım.
Gizlilik konusunda Firefox tabiki önde ama Chrome kullananlar için Edge Chromium'un iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Microsoftun privacy sicili Google'dan daha iyi bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı