Edge vs Chrome

Hangisi?

• Hızlı olan

Oy: 37 74,0%
  • Yavaş ama akıcı olan

Oy: 13 26,0%

• Oy verenlerin toplamı
    50
Edge tarayıcısına yeni bir performans ayarı geliyor. Şimdilik Canary sürümünde ve bir komut ile açılıyor. Bağlantıda nasıl açılacağını gösterdim.

Screenshot_7.png

Microsoft geri bildirimleri çok hızlı değerlendirip, tarayıcıya uyguluyor. Kendisiyle rekabet ediyorlar. O kadar hevesliler Edge konusunda. En azından Windows tarafında Chrome pazar payını bayağı çalacağını düşünüyorum.

Performans modu bellek tüketiminde bayağı faydalı gözüküyor. Tabii kullanımda ne tarz sorunlar çıkarır bilemem.

Screenshot_13.png

Edge yavaş olduğunu konusuna da pek katılamayacağım. Belki izleyici koruması ve Smartscreen korumasından dolayı biraz Chrome göre geç açılan siteleri vardır. Ama bu sorunları da çözebileceğini düşünüyorum. Geri bildirim butonunu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Edge Insider forumuna direkt olarak geri bildirim dökümleri vb. paylaşıyorlar. Chrome tarafında kullanıcılar pek ciddiye alınmıyor gibi bir hava var. Kapatılmasına imkan sunulmayan ayarlar falan rahatsız edici.

Son düzenleme:
Daima Chrome kullandım. Edge'ye bir şans vereyim dedim. Hoşuma gitti açıkcası. İkisi de istediğim özellikleri sunuyor. Chrome'dan daha akıcı. Ama Chrome daha hızlı. Soru şu, hızlı olan mı yoksa yavaş ama akıcı olan mı?

İkisini de kullandım. Chrome'dan sonra Edge'ye alışamadım en son bıraktım Edge'yi.

Yeni konular

Geri
Yukarı