Edl mode nedir?

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

EDL mode nedir? Ne için kullanılır? Ve bu mod sayesinde yedek alınabiliyormuş ben ilkez duyuyorum. Normalde telefondaki verileri yedeklemek istediğimde PC bağlar Storage bölümündeki her şeyi kopyalarım.

Bu EDL Modedan nasıl yedek alınıyor?

EDL mod üzerinden telefonun komple yedeği alınabiliyor. Bu yedekler Sistem, Kurtarma, Veri ve Dahili Depolama bölümlerini kapsar. Geri yüklemek istendiğinde her şeyiyle eski durumunu yeni rom flaşlar gibi aktarabilirsiniz.

Yedekleme dışında cihazın fabrika çıkışlı orijinal stok ROM'unu atmak için kullanılır genelde.

Bu modu kullanmak için bir programa ihtiyacınız var. Her marka için farklı bir yazılım bulunur diyebiliriz.

Samsung için ODIN, GM için QFİL gibi gibi...

Cevap için teşekkürler.

Elimde GM 8 telefon var malum güncelleme olayı bittiği için ROM atmak istiyorum.

Qfil yazılı kullanarak ROM dahil her şeyin yedeği alınabiliyor mu?
-Alınabiliyorsa bu yazılımı nasıl kullanabilirim.
-Olurda cihazın recovrey modu çökerse(eskiden becermişliğim var :D) yine de geri yükleyebiliyor muyuz ROM yüklerken rocevery çökeceğini pek ihtimal vermiyorum ama olabilir.

Cevap için teşekkürler.

Elimde GM 8 telefon var malum güncelleme olayı bittiği için ROM atmak istiyorum.

-Alınabiliyorsa bu yazılımı nasıl kullanabilirim.
-Olurda cihazın recovrey modu çökerse(eskiden becermişliğim var :D) yine de geri yükleyebiliyor muyuz ROM yüklerken rocevery çökeceğini pek ihtimal vermiyorum ama olabilir.

Hocam sizi GM 8 Telegram grubuna yönlendireyim, yardımcı olurlar. Ben de GM 9 Pro kullanıyorum.

Telegram içerisinden gm8kullanicilari olarak aratabilirsiniz. Sanırım grup linki paylaşmak yasak.
İnternet üzerinde de birçok forum sitesinde konular mevcut.

-Alınabiliyorsa bu yazılımı nasıl kullanabilirim?

Yedek almanıza gerek yok aslında, internet üzerinden stok ROM dosyaları bu gibi durumlarda işinizi görür.

Hocam sizi GM 8 Telegram grubuna yönlendireyim, yardımcı olurlar. Ben de GM 9 Pro kullanıyorum.

Telegram içerisinden GM8kullanicilari olarak aratabilirsiniz. Sanırım grup linki paylaşmak yasak.
İnternet üzerinde de birçok forum sitesinde konular mevcut.

Zaten o gruptayım da ek aktif birleri yok :D
Yedek almanıza gerek yok aslında, internet üzerinden stok ROM dosyaları bu gibi durumlarda işinizi görür.

Ben o ROM'lara güvenmiyorum içine zararlı yazılım gömmedikleri ne malum.

Son düzenleme:
EDL mod üzerinden telefonun komple yedeği alınabiliyor. Bu yedekler Sistem, Kurtarma, Veri ve Dahili Depolama bölümlerini kapsar. Geri yüklemek istendiğinde her şeyiyle eski durumunu yeni rom flaşlar gibi aktarabilirsiniz.

Yedekleme dışında cihazın fabrika çıkışlı orijinal stok ROM'unu atmak için kullanılır genelde.

Bu modu kullanmak için bir programa ihtiyacınız var. Her marka için farklı bir yazılım bulunur diyebiliriz.

Samsung için ODIN, GM için QFİL gibi gibi...
Merhaba , Bende mi note6 pro var , bu sabah uyandığımda şarjı bitmiş ve kapanmış , telefon hiç bir şekilde açılmıyor. Ekran filmini bataryayı söküp taktım , ses açma kapama tuşlarıyla power tuşunu denedim. Başka şarj aleti denedim. Pcye bağladığımda usb takıldı sesi veriyor fakat telefonu QUSB_BULK olarak görüyor. Driveri indirim 9008 yaptım. Büyük olasılıkla EDL modda telefon diyolar. İçindeki verileri nasıl kurtarabilirim ?

Merhaba , Bende mi note6 pro var , bu sabah uyandığımda şarjı bitmiş ve kapanmış , telefon hiç bir şekilde açılmıyor. Ekran filmini bataryayı söküp taktım , ses açma kapama tuşlarıyla power tuşunu denedim. Başka şarj aleti denedim. Pcye bağladığımda usb takıldı sesi veriyor fakat telefonu QUSB_BULK olarak görüyor. Driveri indirim 9008 yaptım. Büyük olasılıkla EDL modda telefon diyolar. İçindeki verileri nasıl kurtarabilirim ?
Aynısı bende de oldu. Modeli Huawei Y6 2018 (ATU-L21). Sabah tam şarj ile okula gittim, öğlen şarja taktım ama şarj olmadı. Batarya sıcaklık sensörlerini görmüyordu cihaz, havayı 0 derecenin altında sandığı için akım korumasına alıyor ve şarj olmuyordu. 3 hafta önce stock roma dönmüştüm, tekrar rom attım ama onda da şarj olmuyordu, sonra eRecovey üzerinden rom indirsin diye recovery moda sokmaya çalışırken şarjı komple bitti ve telefon tam da sizin anlattığınız durumda. Ses kısma ve güç tuşu ile prize veya pcye takılı iken Fastboot moda sokabiliyorum ama yeniden başlatmak istediğimde Huawei logosu gelip hemen kapanıyor. Kafayı yiyeceğim artık bu telefonla uğraşmaktan bıktım ve şimdi nasıl kurtaracağım hakkında gram fikrim de yok.

Geri
Yukarı