edu.tr Mail içeriğini Adminler görüntüleyebilir mi?

basganmemduh

Decapat
Merhabalar, aklıma şöyle bir sorun takıldı. Ben mesela Ms Office hesaplarımı okul mailimle yani sonu edu.tr ile biten mail adresimle kullanıyorum. Aynı şekilde to do list gibi bir uygulama kullanmak için de okul mailimi kullandım. Okul adminleri benim oraya her yazdığım şeyleri görebilir mi? Mesela to do List'e özel şeylerimi de yazacağım, okul adminleri görebilir mi bunları isterlerse?
Şimdiden teşekkürler.

Bu ayar yapılırsa engellenir ama normal bir kullanıcının bilmediğini farz edersek MEB çatır çatır görecektir.
Ben üniversite maili diye düşündüm hocam. Kullanıyorum sürekli dosyalarımı sadece hocalara göndereceğim zaman görünür yapıyorum. MEB'in sunduğu mail hizmeti için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Ben üniversite maili diye düşündüm hocam. Kullanıyorum sürekli dosyalarımı sadece hocalara göndereceğim zaman görünür yapıyorum. MEB'in sunduğu mail hizmeti için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Hayır hocam soruyu soran kişi olarak ben üniversite maili kullanıyorum zaten. O ayar nerden kapanıyor acaba bende öyle bir seçenek çıkmamıştı. SS atabilir misiniz rica etsem. Bu arada bilgisayarı ms mailiyle kullanmıyorum sadece uygulamalara mail ile giriş yapıyorum.
Mailden gizlilik ayarlarına baktım university için kullanım koşullarını kabul etmediniz yazıyordu. Heralde başta kabul etmemişim zaten sıkıntı yok sanırım

Son düzenleme:
erişim.png

Hocam mesela dosya yüklediğiniz zaman burada doğrudan erişim ve paylaşım vardır. OneDrive üzerinde dosyaya 3 noktaya tıklayıp erişimi yönet deyin sizin hesabınızdan başka hesap yoksa başkası erişemez. Varsa da erişimini kaldırabilirsiniz. Ben hocalara paylaşacağım zaman erişim izni veriyorum sadece hoca görebiliyor. İndirilebilip indirilemeyeceğinizi de paylaştıktan sonra yetki verebiliyorsunuz.

Eki Görüntüle 953692
Hocam mesela dosya yüklediğiniz zaman burada doğrudan erişim ve paylaşım vardır. OneDrive üzerinde dosyaya 3 noktaya tıklayıp erişimi yönet deyin sizin hesabınızdan başka hesap yoksa başkası erişemez. Varsa da erişimini kaldırabilirsiniz. Ben hocalara paylaşacağım zaman erişim izni veriyorum sadece hoca görebiliyor. İndirilebilip indirilemeyeceğinizi de paylaştıktan sonra yetki verebiliyorsunuz.
O menüye nerden girdiniz anlamadım One drive üzerinden mi girdiniz ? Ben onedrive kullanmıyorum. Hocalara da paylaşmıyoruz zaten bir şey kendi sistemimize yüklüyoruz mailden bağımsız

O menüye nerden girdiniz anlamadım One drive üzerinden mi girdiniz ? Ben onedrive kullanmıyorum. Hocalara da paylaşmıyoruz zaten bir şey kendi sistemimize yüklüyoruz mailden bağımsız
Hocam herhangi bir belge oluşturduğunuz zaman OneDrive üzerinde de görünüyor. Ben OneDrive üzerinden görüntülüyorum. Dosyanın yanındaki 3 noktaya basınca erişimi yönet seçeneği geliyor.

Bende şunu sormak istiyorum. Office 365'i edu uzantılı mail ile ücretsiz olarak cihaza indirebiliyor ve bu mail ile giriş yaparak kullanım sağlayabiliyoruz. Cihazımızda bulunan ancak bulut ortamına yüklemediğimiz verilerede kuruluşumuz erişim sağlayabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı