Efe Uygaç - Shelby hazır sistem alınır mı?

İki Ryzen kullanınca Intel'i gömüyor herkes hayırdır? Ben 1. nesilden beri Ryzen kullanıyorum ama biraz gerçekçi olun, herkes kullandığı malı en iyi ilan ediyor. Ne iki kat iyisi, ne stabilite sorunu yanlış bilgileri havada uçuruyorsunuz. AMD'nin f/p özelliği bugün var mı? Yok. Siz böyle olmayan şeyleri abartırsanız AMD de kendisini tanrı ilan edip fahiş fiyattan ürün satmaya başlar.

Varsa elinizde kaynaklarınız paylaşın, kıraathanedeki komplo teorisyeni dayılar gibi oturmuşsunuz sıfır bilgi ile maksimum fikir saçıyorsunuz.
Komiksiniz hocam gerçekten. AMD DDR4'te Intel'in DDR5 işlemcisine rakip işlemci çıkarıyor ve arada büyük bir fark olmuyor. Intel neredeyse her nesilde soket değiştiriyor AMD kaç nesildir aynı soketi kullanıyor. AMD'ye fahiş fiyat diyorsunuz. Güldürmeyin allah aşkına. Tamam ekran kartında ufak tefek sorunlar yaşanabiliyor ama AMD umursamazlık yapmıyor sorunlar oluşunca. Şimdi AMD fanboyu diyeceksiniz ama AMD, Intel ve NVIDIA'dan çok daha iyi.

Komiksiniz hocam gerçekten. AMD DDR4'te Intel'in DDR5 işlemcisine rakip işlemci çıkarıyor ve arada büyük bir fark olmuyor. Intel neredeyse her nesilde soket değiştiriyor AMD kaç nesildir aynı soketi kullanıyor. AMD'ye fahiş fiyat diyorsunuz. Güldürmeyin allah aşkına. Tamam ekran kartında ufak tefek sorunlar yaşanabiliyor ama AMD umursamazlık yapmıyor sorunlar oluşunca. Şimdi AMD fanboyu diyeceksiniz ama AMD, Intel ve NVIDIA'dan çok daha iyi.

H610/B660 anakartlar DDR4 mü yoksa DDR5 mi bir baksaydın şu yorumu yapmadan önce.

5500 tenekesi PCIe 4.0 desteklemediğinden onu 4 yıllık PCIe 3.0 destekli B450'ye ekliyorum, hediye olsun. 12100F'e de kendisi gibi PCIe 4.0 destekli H610 veriyorum yeterli mi? Ne oldu neredeyse aynı fiyat ama daha kötü performans. Ne ilginç.

Peki dostum :=) bidahakine intel alırsın o halde ne diyelim

5500 tenekesi PCIe 4.0 desteklemediğinden onu 4 yıllık PCIe 3.0 destekli B450'ye ekliyorum, hediye olsun. 12100F'e de kendisi gibi PCIe 4.0 destekli H610 veriyorum yeterli mi? Ne oldu neredeyse aynı fiyat ama daha kötü performans. Ne ilginç.

😂😂Sakin kral

Peki dostum :=) bidahakine intel alırsın o halde ne diyelim

Ben hangisi o an f/p olarak daha iyiyse onu alırım. 5 yıldır Ryzen işlemciler, 2 yıldır Radeon kartlar kullanıyorum. Kullandığım markanın da kölesi olacak kadar delirmedim çok şükür.

Hocam 3060 bana gereksiz pahalı geliyor açıkçası. Ayrıyeten 6600 XT'nin hazır sistemini araştırma rağmen bulamadım. Bulsamda 20k gibi bir fiyat çıktı hep. Maksimum 15 k gibi bir bütçem var ama biraz daha zorlayabilirim muhtemelen. Sizin öneriniz varsa beklerim.
Buna bakabilirsin. 14K civarlarında dolanıyordu normalde, tekrar düşebilir.
Düşünürsen bunun fiyatı da çok iyi:

@kino sal bence bu arkadaşları. Kaç tane Ryzen işlemci kullandım ben savunmuyorum bunlar kadar.

Son düzenleme:
Ben hangisi o an f/p olarak daha iyiyse onu alırım. 5 yıldır Ryzen işlemciler, 2 yıldır Radeon kartlar kullanıyorum. Kullandığım markanın da kölesi olacak kadar delirmedim çok şükür.
Haklısın dostum, 12100f kafama yattı bende alıcam.
Buna bakabilirsin. 14K civarlarında dolanıyordu normalde, tekrar düşebilir.

@kino sal bence bu arkadaşları. Kaç tane Ryzen işlemci kullandım ben savunmuyorum bunlar kadar.
Konudan alakasız, klavyeden memnun musun?

Geri
Yukarı