Efe Uygaç - Shelby hazır sistem alınır mı?

Apple mı :D apple=intel, kullanıcıyı düdüklemeye çalışan firmalara hayatım boyunca sıcak bakmıycam. Neyse herkes istediğini kullansın dostum, sadece kasayı alacak arkadaşa AMD'yi kötülemenize sinirlendim. İyi forumlar...
Ama baktığın zaman şuan tüm son nesil işlemcilerde intel daha uygun ryzen işlemcilere göre internetten fiyatlarına ulaşabilirsin reis.

Ben AMD işlemciler Intel'den iki kat güçlüdür demedim 2 kat daha üstün dedim arada çok fark var iki kat güçlüdür demek birinin 250 birinin 500 FPS vermesi gibi bir şey ama benim dediğim şey fiyat/performans, yazılım, soğutma performansı, OC olanağı gibi şeyleri barındırıyor.:)

Hangi açıdan üstün FPS mi? Güç tüketimi mi? IPC oranı mı? Sıcaklık mı? Buyur 1700 TL'lik 12100F ile 2700 TL'lik Ryzen 5500 hangi açıdan 2 kat üstün söyle bekliyorum. Yazılım dediğin işlemcilerin özel yazılımı mı var chipset sürücüleri dışında?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot_11.jpg

Hangi açıdan üstün FPS mi? Güç tüketimi mi? IPC oranı mı? Sıcaklık mı? Buyur 1700 TL'lik 12100F ile 2700 TL'lik Ryzen 5500 hangi açıdan 2 kat üstün söyle bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1379272
Valla reis bu kadar kolay işte şu bilgilere ulaşmak.

Hangi açıdan üstün FPS mi? Güç tüketimi mi? IPC oranı mı? Sıcaklık mı? Buyur 1700 TL'lik 12100F ile 2700 TL'lik Ryzen 5500 hangi açıdan 2 kat üstün söyle bekliyorum. Yazılım dediğin işlemcilerin özel yazılımı mı var chipset sürücüleri dışında?

Eki Görüntüle 1379272
1700tl dediğin işlemci için kaç paralık anakart alıyoruz can dostum, onuda ekler misin rica etsem.

O konuda zaten haklısın bence intel işlemciler için anakart fiyatlarıda değişecektir diye düşünüyorum ilerleyen zamanda ha ama sonuçta değen bir şey.
Yine değmez, 12100 cidden iyi işlemci. İntel'in son dönemlerde çıkardığı F/P olarak top noktaya yazılır. Fakat anakart, işlemciden daha pahalı. Her ne kadar güzel bir işlemci olsa da 4c 8t o ayrı bir sorun.

1700tl dediğin işlemci için kaç paralık anakart alıyoruz can dostum, onuda ekler misin rica etsem.

5500 tenekesi PCIe 4.0 desteklemediğinden onu 4 yıllık PCIe 3.0 destekli B450'ye ekliyorum, hediye olsun. 12100F'e de kendisi gibi PCIe 4.0 destekli H610 veriyorum yeterli mi? Ne oldu neredeyse aynı fiyat ama daha kötü performans. Ne ilginç.

Geri
Yukarı