EFE UYGAÇ-STAR vs PQUEEN-TACTİC

Donanımsever

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Aşağıda linklerini paylaştığım sistemler arasında kaldım. Bütçe skalası da tam 8000-9000 TL limitlerinde. Daha fazlası olamaz daha azı olabilir tabii ki.

Özellikle sormak istediğim husus, marka olarak Gigabyte ve EVGA farkı ve aynı zamanda ürün bazında 4 ve 6 GB VRAM farkı. Birisi 1650S diğeri 1660S. Çok fazla kararsız kaldım. 1660S zaten daha iyidir ezber mantığı biraz kolaycılık oluyor bence. Ancak marka özelinde kronik bir sorun diyebileceğimiz veya özellik arz eden bir husus var mıdır? Ekran kartlarının tekli fiyatları uçmuş durumda. Çok sembolik bir rakama ekran kartına ek hazır sistem de dizilebildiği için bana mantıklı geldi. Sistemler arasında 500 TL fark ortaya çıkıyor. Görüş ve önerilerinizi bekliyor olacağım. Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı fiyata RTX 2060 sistem alabiliyorsun. Ek olarak Efe olan sistemdeki PSU uyduruk. İkisini de kesinlikle alma derim ben. Diğeri de zaten fiyatının yarısını hak ediyor anca.

Son düzenleyen: Moderatör:
TT ve Sharkoon uyduruk mu? :D
Sharkoon SHP 650 kaliteli bir model değil. Bu forumda da sıkça vakası bulunur. Markaya değil de modele göre ne zaman yaklaşacaksınız acaba?

Ek olarak Efe olan sistemin kasası bildiğin nefes almıyor, onun için de önermiyorum. İki sistem de kötü, önermiyorum.
Hocam ama 2060'lara 1600 koyuylar darboğaz olabilir.

hocam DC bakar mısınız?
Daha geçenlerde Donanım Arşivi aynı fiyatta 2060 sistem çıkartmıştı da onun da PSU kötüydü ama bunlardan iyi sayılır yine. İşlemcisini hatırlamıyorum ama 3500x olması gerek. 1660 Super sistem de 7800 TL fiyatındaydı. :D

Sharkoon SHP 650 kaliteli bir model değil. Bu forumda da sıkça vakası bulunur. Markaya değil de modele göre ne zaman yaklaşacaksınız acaba?

Ek olarak Efe olan sistemin kasası bildiğin nefes almıyor, onun için de önermiyorum. İki sistem de kötü, önermiyorum.

Daha geçenlerde Donanım Arşivi aynı fiyatta 2060 sistem çıkartmıştı da onun da PSU kötüydü ama bunlardan iyi sayılır yine. İşlemcisini hatırlamıyorum ama 3500x olması gerek.
O model kötü olduğunu bende biliyorum ama en azından bi Gamepower PSU değil. Tamamen yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın. Ben markaya kötü diyorsunuz sanmıştım.

Geri
Yukarı