"EFI boot device has been blocked by the current Security policy" hatası

EFE_KAYGISIZ

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 son sürümünü kurarken: Secure Boot'u açınca EFI Boot device has been blocked by the current Security policy. Hatası alıyorum. Kapatınca ise resimdeki hatayı alıyorum. BIOS mode pasif BIOS şifresi belirlemeden bu hatayı düzeltmenin bir yolu yok mu? BIOS şifresini unutmak gibi bir riski almak istemiyorum. Rufus ile yazdırdım. İki flash bellek ile denedim sonuç değişmedi. Cihaz Modeli: L3-15ITL6 Laptop (Ideapad) - Type 82HL

Dosya Ekleri

• 1643580360818.png
    1643580360818.png
    115,7 KB · Görüntüleme: 40
Secure Boot kapalı iken yukarıdaki ekranla karşılaşmanız arasında bir bağ bulamadım. O ekranın birkaç sebebi var:
  • Sistemdeki disk bozuk (Sizde sanmıyorum)
  • NVMe SSD'li sisteme Legacy kurulum yapmaya çalışıyorsunuz (Sizde sanmıyorum)
  • Sistem aşırı yeni olduğundan VMD sürücüsü gerekiyor (Sizde bu olabilir)
Ayrıca Rufus 3.17 sürümü itibarıyla Secure Boot destekliyor. Eğer Rufus kullanıp da Secure Boot hatası alıyorsanız kullandığınız Rufus güncel değil demektir...

@Recep Baltaş
  • Sistemdeki disk bozuk (Sizde sanmıyorum) şu anda İşletim sistemi yüklü.(Windows 10 Pro H2 1803)
  • NVMe SSD'li sisteme Legacy kurulum yapmaya çalışıyorsunuz hayır boot (F2) Securty sekmesi UEFI Enabled
  • Sistem aşırı yeni olduğundan VMD sürücüsü gerekiyor (Sizde bu olabilir)
Rufususu buradan indiriyorum. Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu dediğiniz olasılık dışı.

VMD sürücüsü gerekiyor. laptops and netbooks :: ideapad l series laptop :: l3 15itl6 :: 82hl :: 82hl009jtx :: pf34kcn9 Lenovo PC Support - Lenovo Support PH sürücüyü nereden ve nasıl yükleyeceğim?
Rufus MBR olarak kurulum yapmama izin vermiyor. Rufus menüsünde otomatik kendisi GPT bölümlendirmeyi seçiyor benim değişiklik yapamıyorum. Kendisi otomatik GPT'yi seçiyor.

Dosya Ekleri

• 2dKtUXdX2A.png
    2dKtUXdX2A.png
    710,6 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı