Çözüldü EFI kurulum soruna neden olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
PXE Boot to LAN > Disabled yapabilirsiniz. Açılış hızlanır.

UEFI kurmuşsunuz zaten, Windows Boot Manager yazıyor.
EFI kurulum hiç kullanılmadı diye biliyorum. BIOS ile UEFI arasında bir dönemde, 2. ve 3. nesil işlemcili sistemlerde vardı sanırım. Buna özel bir Windows kurulum yöntemi de yoktu diye biliyorum.

BIOS/Legacy kurulum var ve UEFI kurulum var. UEFI değilse Legacy kurulum yaptınız demektir.

Özetle: Sorun teşkil etmez...

EFI kurulum hiç kullanılmadı diye biliyorum. BIOS ile UEFI arasında bir dönemde, 2. ve 3. nesil işlemcili sistemlerde vardı sanırım. Buna özel bir Windows kurulum yöntemi de yoktu diye biliyorum.

BIOS/Legacy kurulum var ve UEFI kurulum var. UEFI değilse Legacy kurulum yaptınız demektir.

Özetle: Sorun teşkil etmez.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
YouTube'daki FreeDOS bilgisayara Windows 10 kurma rehberinizden yararlanarak Windows 10 kurmuştum ve böyle bir soru sormamın sebebi USB seçerken başında UEFI yerine EFI yazmasıydı.
Ayarlarda bu şekilde gözüküyor.

IMG_20191206_163843.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı