Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü için TYT ve AYT de ortalama kaç net gerekir?

MeanIt

Centipat
Daha fazla  
Başlıktan da sorunun tamamının göründüğü üzere kaç net yapmam gerekiyor?
Matematiğim ve fenim iyi. Türkçem de yerin dibinde değil. Verilen fikirlere göre hangi derslere daha çok ağırlık vermeliyim onları tespit etmek istiyorum.
12. sınıfa geçtim ve şuan 3 yıllık OBP ortalamam 93.
Ayrıca aklıma takılan bir diğer soru da bu üniversitede 1 yıl hazırlık okuyabilme imkanımın olup olmaması.

Bölüm İngilizce olduğu için evet hazırlık okuyacaksınız. 2022 sıralaması 13.889.
2022'de yerleşenlerin ortalama netleri de bunlar:
Kaynak: YÖK Atlas.

1691148394853.png

Bunlar yerleşenlerin ortalaması, birinden azaltıp diğerinden yükseltmek istiyorsanız internette YKS sıralama hesaplama yazıp netlerinizi ve obpnizi girerseniz size dilediğiniz yıldaki sıralamanızı görebilirsiniz.

Tabii 2023 tercihleri daha açıklanmadığı için daha doğru bilgi için onu beklemek daha doğru olacaktır ki normal olarak puanı artıp başarı sıralaması düşecektir.

Bölüm İngilizce olduğu için evet hazırlık okuyacaksınız. 2022 sıralaması 13.889.
2022'de yerleşenlerin ortalama netleri de bunlar:
Kaynak: YÖK Atlas.

Eki Görüntüle 1889359

Bunlar yerleşenlerin ortalaması, birinden azaltıp diğerinden yükseltmek istiyorsanız internette YKS sıralama hesaplama yazıp netlerinizi ve obpnizi girerseniz size dilediğiniz yıldaki sıralamanızı görebilirsiniz.

Tabii 2023 tercihleri daha açıklanmadığı için daha doğru bilgi için onu beklemek daha doğru olacaktır ki normal olarak puanı artıp başarı sıralaması düşecektir.
Teşekkürler hocam. İnternette baktığımda Ege bilgisayar mühendisliği 20-23k arasında görünüyordu burada 13 görünüyor.
Zaten YKS'den sonra zaten hazırlık okumak istiyordum.
Tabiri caizse ders çalışa "mal oldum" resmen.
Bir yıl İngilizce'yle uğraşırım.

Seneye 10k bandına geleceğini düşünürsek TYT'de minimum 105, AYT'de minimum 75 yaparsan rahat girersin. Ayrıca seneye 4 milyondan fazla kişi girecek büyük ihtimal ve mezun sayısı çok fazla bu yüzden yazdığım netler artış gösterebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı