Ege üniversitesi mi Hacettepe mi?

salih berke4

Picopat
Daha fazla  
Merhaba bu sene seçim yapacağım TYT puanım 2 yıllık hacettepe kaynak teknolojisine yetiyor ve 2 yıllık ege metalurji bölümüne yetiyor DGS ile bunu her iki okuldan da metalurji ve malzeme mühendisliğine geçiş yapabiliyorum ama aklıma takılan bazı sorular var hacettepe, ege ye göre daha üstün bir okul ama 2 yıllık olduğu için osbnin orada dağlık bir yerde şehir merkezine 2 saat uzaklığı var tek sorunu bu. Ege ise hacettepe ye göre bir tık daha alt kalite de ama konumu çok iyi yol üzerinde ve her yere ulaşımı kolay tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem 2 yıllık üniversiteye gitmemek yönünde. Aileden kaçıp iş hayatına ve bireysel özgürlüğe ulaşmak istiyorsanız gidin tabii. Ama onun dışında 2 yıllık bölümler liseden farksız. Üniversiteyi sadece eğitim olarak da düşünmeyin, sosyalliğin kişisel ve düşünce gelişiminde çok katkısı var. Bu yüzden üniversitede çevrenizdeki ve bölümünüzdeki kişilerin size olan etkisi oldukça önemli. Ben Hacettepe Üniversitesi derim.

Benim tavsiyem 2 yıllık üniversiteye gitmemek yönünde. Aileden kaçıp iş hayatına ve bireysel özgürlüğe ulaşmak istiyorsanız gidin tabii. Ama onun dışında 2 yıllık bölümler liseden farksız. Üniversiteyi sadece eğitim olarak da düşünmeyin, sosyalliğin kişisel ve düşünce gelişiminde çok katkısı var. Bu yüzden üniversitede çevrenizdeki ve bölümünüzdeki kişilerin size olan etkisi oldukça önemli. Ben hacettepe üniversitesi derim.

2 yıllık la bırakmayacağım zaten DGS ile 4 yıllık metalurji ve malzeme mühedisliğine tamamlıcam DGS YKS'ye göre çok daha kolay bir sınav 60 matematik sorusundan 40 net yapsan bile ODTÜ'ye girebiliyorum mezuna kalıp 1 senemi çöpe atmak istemem.
Benim tavsiyem 2 yıllık üniversiteye gitmemek yönünde. Aileden kaçıp iş hayatına ve bireysel özgürlüğe ulaşmak istiyorsanız gidin tabii. Ama onun dışında 2 yıllık bölümler liseden farksız. Üniversiteyi sadece eğitim olarak da düşünmeyin, sosyalliğin kişisel ve düşünce gelişiminde çok katkısı var. Bu yüzden üniversitede çevrenizdeki ve bölümünüzdeki kişilerin size olan etkisi oldukça önemli. Ben hacettepe üniversitesi derim.

Seçtiğim bölümü seviyorum meslek lisesi mezunuyum iş hakkında çok fazla bilgim var AutoCAD, solidwork gibi programlar kullanabiliyorum üstüne bir de metalurji ve malzeme mühendisliği okursam tamamdır.

Hacettepe yi ilk başta gerçekten cok fazla istedim kampüsün içinde sandım ama 2 yıllık bölüm hacettepe üniversitesi ile arasında 2 saatlik yol var ve bildin dağ o yüzden çok düşündürüyor.

2 yıllık la bırakmayacağım zaten DGS ile 4 yıllık metalurji ve malzeme mühedisliğine tamamlıcam DGS YKS'ye göre çok daha kolay bir sınav 60 matematik sorusundan 40 net yapsan bile ODTÜ'ye girebiliyorum mezuna kalıp 1 senemi çöpe atmak istemem.

Seçtiğim bölümü seviyorum meslek lisesi mezunuyum iş hakkında çok fazla bilgim var AutoCAD, solidwork gibi programlar kullanabiliyorum üstüne bir de metalurji ve malzeme mühendisliği okursam tamamdır.
O zaman durmadan Hacettepe'ye yapıştır. Üniversitenin diploması ne kadar iyiyse, ileriki hayatında seni o kadar ön plana atar.

Geri
Yukarı