Egea 1.4 fire stage 1 yazılım zarar verir mi?

mertozaslan7

Femtopat
Daha fazla  
Egea 1.4 fire easy paket araç aldım ancak çoğu insan torksuz olduğunu, yokuşlarda bayıldığını, çekim gücünün fazla olmadığını söyledi. Bende tam aksine seri kullanan bir insanım. Stage 1 yazılım attırsam motora ne kadar zararı olur veya genel olarak nasıl bir zararı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun. Fabrikasyon tavsiye verileri üstüne çıktığınızda ister istemez bir takım problemler yaşayacaksınız. Bu bugün olmaz belki 1.yıl içinde olmaz ama bir ara yazılım kaynaklı motor bileşenlerinin aşınmasından birçok parça kendini göstermeye başlayacaktır. 1400 CC 95 HP bir motora sahip. Çok kötü veriler değil ancak yine de bir Turbo'lu araç kadar performans vermeyeceği doğrudur.

Hiçbir ustanın önermediği gibi bir kullanıcı olarak herhangi bir soft stage hard yazılım önermiyorum.

Bu yazılım işlerini bütün motor parçalarını değiştiren insanların yapması normal ama standart kullanıcılar olarak bizler yazılımlarla 15-20 HP fazla alacağız diye motorun ömrünü tüketmekten başka bir şey yapmıyoruz.

Egea 1.4 fire easy paket araç aldım ancak çoğu insan torksuz olduğunu, yokuşlarda bayıldığını, çekim gücünün fazla olmadığını söyledi. Bende tam aksine seri kullanan bir insanım. Stage 1 yazılım attırsam motora ne kadar zararı olur veya genel olarak nasıl bir zararı olur.
FIAT'ın en belalı motorudur kendisi; üstelik 1.4 ve atmosferik. Yazılım o arabaya hiçbir şey yapmaz; boş yere yakıt tüketimin artar. Motorda çok basit bir prensip var; ne kadar hava girerse o kadar güç üretir. Atmosferik makinede de herhangi bir aşırı besleme ile emiş havası basınçlandırılmadığı için ne kadar yakıt gönderirsen gönder güç alamazsın.
Atmosferik motora herhangi bir aşırı besleme eklemeden güç almak istiyorsan yapabileceğin tek bir şey var o da üst kapak. Porting işlemi, dereceli eksantrik, büyük supap gibi işlemler ile istediğin olabilir ki bu da senin günlük araban için saçma.
Eğer bu güçsüzlük arabanızdan vazgeçebilecek kadar gözünüzü kararttıysa 1.2 TSI, 1.4 TSI... motorlu VAG araçlarına veya dizel modellere yönelebilirsiniz.

1.4 motor 95 HP... Motoruna hiç güvenmiyorum o yüzden hiç motora yazılım falan attırmaman tavsiyemdir aksi takdirde başına sorun çıkartır bir de yazılım atacaksın diye yazılım masrafından birkaç yıl sonra motor açtırmak zorunda kalma.

Bence o motora hiç yazılıma girmeyin. Hem yaptirdıgıniza değecek bir artiş olmaz hem de boşuna yakit tuketimi artar. Yanlış hatirlamiyorsam oğuzhan yıldırım bir videosunda yazılımlı 1.4 Egea kullaniyordu onu izleyip fikir sahibi olabilirsin. Bu arada hem 1.4 hem 1.3 Egea kullandım ki şu anki aracım 1.3 Egea, 1.4 olanı 1.3'ün yanına bile yaklaşamaz. Hem performans hem yakıt açısından.

O motora sonradan yapacağınız her şey zarar. Karakterinde iyi bir motor olmak yok bir kere. En iyi ihtimalle bir süre sonra subapları yakarsın.

Bunu şimdiye kadar yüksek sıkıştırmalı arabaya binmemiş birisi olarak söylüyorum. Atmosferik motora istisnalar dışında yazılım atılmaz. Turbo ya da Süperşarj gibi çalışmıyorlar. Siz iyisi mi kaliteli yakıt ve açık hava filtresi ile devam edin fazlası zarar. Katalizörü boşaltayım demeyin zaten motorun canı yok bu sefer top speed iyice düşer. Ayrıca çevreye verdiğiniz zarar da cabası. Atmosferiğin kendine ait bir zevki var ve limitleri var. Değiştiremezsiniz.

Ha illa seri kullanırım dersen arabada 4 vites var gibi düşün de ondan ne zevk alacaksın ki zaten o arabanın şasi potansiyeli ortada abartırsan patlarsın ilk kavşakta güvenme yani.

Hocam yazılımın olayı şudur: BMW 1, 2, 3, 4 serilerinde sonu aynı olan modellere (216, 316) hep aynı motoru koyuyor. Ama bütün serilerde farklı beygir güçleri var. Yazılımla bunu yapabilirsiniz. Bir de fabrikaların düşünüp ayarladığı çok şey var. Yazılım tabii ki ömrünü biraz daha erken bitirebilir. Ama yanlış anlamayın Egea'dır bir şey olmaz. 😂

Hocam araca yazılım atarsanız eğer çoğu parçayı da değiştirmeniz gerek. Neden diyecekseniz, araçlar fabrikadan çıktığı vakit safe olarak çıkar parçalarda ilk çıkışa göre dizayn edilir, parçaları değiştirmeyip yazılımlı bir şekilde kullanırsanız eğer arabada sıkıntılar çıkar ömrü de uzun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı